OSTATNIO DODANE

WEGETACJA 2023. JAK PROWADZIĆ UPRAWY PO TAKIEJ JESIENI – ZIMIE. | ODCINEK 162

ODCINEK #162

Moje zalecenia dla Polski na początek sezonu 2023r. W tym materiale wykresy i ich analiza, zestawienie danych dotyczących temperatury. Więc, jeśli jesteś Rolnikiem, który w swoim areale ma zasiane gatunki ozime, ten materiał jest dla Ciebie.

Hektar Wiedzy – zapraszam

***

WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Kopiowanie, powielanie, wykorzystywanie filmu bez zgody autora ZABRONIONE.
Copyright © 2020 Cezary Wincenciak

Zaloguj się
*
Twój login
Nazwa użytkownika nie może być pusta.
Please enter valid data.
*
Hasło
Hasło nie może pozostać puste.
Please enter valid data.
Wpisz co najmniej 1 znaków.
ZALOGUJ
 

 

Dodaj komentarz

3 Komentarze

  1. Witam a co Pan sądzi o zastosowaniu na pierwszą dawkę na żyto saletry w czystym składniku 72 kg i zaraz następnego dnia mocznik w dawce 65 kg w czystym składniku a później na liść flagowy saletrę Chodzi mi o ciągłość dostarczenia azotu i o wykorzystanie wody na wiosnę zanim zrobi się sucho

  2. Witam. Mam pytanie odnośnie konieczności nawożenia zboża siarką i magnezem na wiosnę. Jesienią, przedsiewnie oprócz nawozu typowego npk zastosowałem 100kg siarczanu magnezu z siarkopolu. Czy Pana zdaniem wiosną na N1 dobrze byłoby zastosować nawóz azotowy z siarką i magnezem Saletromag czy odpuścić (i zastosować saletrę bądź saletrzak) bo w glebie prawdopodobnie będzie siarka i magnez z jesiennej aplikacji?

    Kilka informacji o uprawie: uprawa znajduje się w okolicy Suwałk, gleby mozaikowate z dużą ilością gliny. Pytanie dotyczy uprawy jęczmienia i pszenżyta sianych w monokulturze.

    Pozdrawiam

Back to top button