Ten materiał to uzupełnienie informacji z ubiegłego sezonu. Przegląd dostępnych substancji, propozycje mieszanin i niezbędna wiedza dotycząca odchwaszczania ozimin – to wszystko w tym odcinku.
Przypominam, że osoby wspierające rozwój portalu mają dostęp do poprzedniego wykładu o odchwaszczaniu oraz wszystkich opublikowanych materiałów.
Hektar Wiedzy – zapraszam.
***
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Kopiowanie, powielanie, wykorzystywanie filmu bez zgody autora ZABRONIONE.
Copyright © 2020 Cezary Wincenciak
KLIKNIJ ABY OBEJRZEĆ POWIĄZANE MATERIAŁY
Prześlij do mnie film ze swoją opinią na temat portalu.
KLIKNIJ ABY PRZEJŚĆ DO FORMULARZA
Kraj jest wtedy bogaty kiedy te w około są biedne, niestety na nas trafiło że jesteśmy tym w około. Dajemy się klepać po tyłku bo Ci w rządzie mają w tym interes, a honor i patriotyzm dawno przestały mieć znaczenie.
Bardzo zależy mi na czasie i czy będzie błędem, jeśli pominę orkę. A pszenicę i pszenżyto zasieję po głęboszu agregatem uprawowo siewnym talerzowym, pola po zbożach.
Mam pytanie odnośnie rzepaku.
Od kilku lat stosowałem przedwschodowo 1,5l Metazachloru i 0,5l Pendimetaliny
W tym roku wlałem 1,5 l Metazachloru i 1l Pendimetaliny 400 i rzepak zatrzymał mi się w liścieniu i narazie mocno choruje
czy ktoś miał podobna sytuację???
Czy da sie go jeszcze uratować
Proszę o poradę w sprawie jesiennego powschodowego odchwaszczania ozimin w zeszłych 2-3 latach na działkach w zmianowaniu stosowane były mieszaniny z (chlorotoluron)+pendimetalina+ diflufenikan. Na moich działkach wcześniej był problem z tomką oścista teraz jest czysto mam pytanie które z pakietów n/w by Pan polecił do odchwaszczania ozimin pszenżyto Belcanto i meloman i żyto Dańkowskie Rubin: 1. florasulam+flufenacet+diflufenikan, 2. florasulam+chlorotoluron+diflufenikan, 3. metsulfuron metylu+flufenacet+diflufenikan, 4. metsulfuron metyluflu+chlorotoluron+diflufenikan, 5. florasulam+flufenacet+metsulfuron metylu, 6. florasulam+prosulfurokarb+metsulfuron metylu, 7. florasulam+prosulfurokarb+diflufenikan?