OSTATNIO DODANE

WYSOKIE CENY NAWOZÓW, CZYLI CZY KUPOWAĆ, JAK KUPOWAĆ, ILE KUPOWAĆ? | ODCINEK #74

ODCINEK #74

Na polach jest pięknie, na skupach zapowiada się nieźle. Co do cen nawozów to ja jestem przerażony i zarazem wkurzony. Jak zatem zaplanować nawożenie? Jak zaplanować zakupy nawozów? O tym właśnie będzie ten materiał, bo ja na spadek cen nawozów bym nie liczył.

Hektar Wiedzy – zapraszam

ROZDZIAŁY

 1. PROGNOZY
 2. TEMAT AZOTÓW
 3. RSM JAKO POMYSŁ
 4. JAK Z FOSFOROWYMI?
 5. PRÓBY GLEBY JAKO POMYSŁ
 6. KIEDY ZEJŚĆ Z FOSFORU?
 7. CO Z TEMATEM POTASU?
 8. NAWOZY ORGANICZNE…
 9. JAK TO ZROBIĆ Z SIARKĄ I MAGNEZEM?
 10. SEZON MOTYWACJI
 11. PODSUMOWANIE

DOSTĘP_WYKUP_PLAN

Zaloguj się
*
Twój login
Nazwa użytkownika nie może być pusta.
Please enter valid data.
*
Hasło
Hasło nie może pozostać puste.
Please enter valid data.
Wpisz co najmniej 1 znaków.
ZALOGUJ
 

 

Dodaj komentarz

9 Komentarze

 1. Dzwoniłem dziś do znajomego co sprzedaje nawozy i saletre ma po 1320zł brutto Lubuskie, A w tym roku na jednym kawałku dałem na pszenżyto tylko 100kg saletry Ale za to 4 razy dawałem dolistnie ,potas,fosfor,azot każdego po 1kg/h na h co wychodziło 160zł na h na jeden zabieg i powiem że wygląda dużo lepiej po tych dolistnych aż sąsiedzi zazdroszczą ,oczywiście bor,cynk,miedź,molibden dawałem według zaleceń Czarka.

  1. Ilości składników pobieranych z gleby nie oszukasz dolistnie. Oczywiście to pomaga szczególnie kiedy utrudnione jest pobieranie z gleby. Jak w tym roku Ci wyszło to w przyszłym spodziewać się możesz dużych niedoborów. Potas i fosfor z powietrza się nie wezmą. Tylko nawozy organiczne i sztuczne.

 2. Witam. Ciekawe spostrzeżenia ogólnie super wsparcie.
  Pytanko do nawozów organicznych nie było wspomniane o obornik końskim, może się czepiam o brak a może nie jest to dobra opcja, proszę o ewentualne uwagi w tej sprawie. Pozdrawiam z Opolszczyzny

 3. Mi udało się zarezerwować cenę na Holist 15-30 1520 brutto a dostawa na koniec sierpnia. Po przeliczeniu na czysty składnik to wychodzi prawie tak jak polifoska 6 na wiosnę. Do tego aby zapewnić azot na jesieni pod oziminy planuję zastosować 50-60 litrów RSM na ściernisko. Czy to słuszna strategia?

Back to top button