OSTATNIO DODANE
CO W ZBOŻU PISZCZY, CZYLI ODCHWASZCZANIE WIOSENNE OZIMIN. Część 2. | ODCINEK 115
ODCINEK #115
W tym materiale, zgodnie z obietnicą kontynuacja wiosennego odchwaszczania ozimin. Omówię szczegółowo wady i zalety wybranych produktów.
Hektar Wiedzy – zapraszam
Do tego materiału obejrzyjcie wykład z ubiegłego sezon↓
oraz część pierwszą wykładu↓
***
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Kopiowanie, powielanie, wykorzystywanie filmu bez zgody autora ZABRONIONE.
Copyright © 2020 Cezary Wincenciak
Panie Cezary, w pierwszym tygodniu marca zastosowałem nawożenie w postaci Saletromag 250kg/ha w życie przewodkowym sianym pod koniec listopada. Na tym planuję zakończyć nawożenie gdyż znam swoje gleby i celuję w około 3-3,5t/ha a przedplonem był łubin. Jedyny zabieg jaki jeszcze planuje to zwlaczanie chwastów dwuliściennych i ewentualnie skrzypionka najtańszym pyretroidem.
Pytanie rodzi się takie, czy przy obecnym przebiegu pogody czyli mroźne noce i wcale niecieple dni decyzja z tak wczesnym rozsiewem była trafna. Zaznaczę, że po zakończeniu rozsiewu był jeden mały deszczyk a od tamtej pory sucho ale wtedy bylo jeszcze trochę wilgoci w glebie i na tej podstawie zdecydowałem się rozsiewać. Cały czas widać nierozpuszczone resztki granul.
Witam. Co Pan sadzi o preparatach typu Rhizosum N lub Azotopower – zawierające bakterie asymilujące azot. Czy jest to warte zainteresowania czy kolejna sciema.?
Witam, czy 3 doby bez przymrozku to wystarczająco na „lancet plus” ?
Poleca Pan Avoxa 50EC i Aldaro 306SE ?