OSTATNIO DODANE

KOMONICA ZWYCZAJNA – CZY TO „ZAMIENNIK” LUCERNY? | ODCINEK 228

ODCINEK #228

Wiecie co to za gatunek który: wytrzymuje niskie temperatury przy braku okrywy śniegowej? Dobrze radzi sobie na terenie pagórkowatych? Nadaj się dla rolników hodujących zarówno bydło mleczne jak i mięsne? Daje oszczędności w kwestiach związanych z nawożeniem azotem? To właśnie komonica zwyczajna. Szukając alternatywy w produkcji paszy skupmy się teraz na komonicy zwyczajnej.

Hektar Wiedzy – zapraszam

***

WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Kopiowanie, powielanie, wykorzystywanie filmu bez zgody autora ZABRONIONE.
Copyright © 2020 Cezary Wincenciak

Zaloguj się
*
Twój login
Nazwa użytkownika nie może być pusta.
Please enter valid data.
*
Hasło
Hasło nie może pozostać puste.
Please enter valid data.
Wpisz co najmniej 1 znaków.
ZALOGUJ
 

 

Dodaj komentarz

8 Komentarze

 1. jaką przyjąć strategię na walkę ze stokłosą w pszenicy? mam pole gdzie jest stokłosa, bedę tam siał pszenicę tylko raz na 4 lata, ale jedank musze. jak podejść do zwalczania tej stokłosy j
  zeby było skutecznie w miarę przyzwoitych pieniądzach i pszenica nie ucierpiała

 2. Dzień dobry mam pytanie poza tematem czy można zastąpić cukier melasą i opryskać w końcówce kwitnienia pszenicy ozimej czy przyniesie naki sam efekt jak cukier + mocznik? I czy można opryskać melasą buraki cukrowe i kukurydzę jeśli tak to w jakiej fazie?

 3. Dzień dobry

  Mam pytanie odnośnie grochu zimującego i galopującej wegetacji w tym roku. Prawdopodobnie groch będę zbierał na nasiona pod koniec czerwca, rośliną następną będzie pszenica ozima 9siana pod koniec września). Panie Cezary jaką roślinę (lub mieszankę roślin) najlepiej zastosować jako międzyplon, w gospodarstwie nie mam produkcji zwierzęcej, nie mam możliwości skarmiania poplonu. Czy poplon przysłowiowo “nie pozjada” mi tego co zostawił po sobie groch?
  Pozdrawiam
  Marek Zagórowski

 4. Panie Czarki chciałem przedłużyć ochronę kłosa jęczmień ozimy. Zbiór prawdopodobnie za 3 tygodnie. Jakie ilości tebukonazolu i protiokonazolu mogę jeszcze podać żeby nie było pozostałości? czy jest sens dodawać melase?

  1. Pytania proszę zadawać pod wykładem, a nie zwiastunem.To. tylko informacja o materiale. Proszę kliknąć “kliknij aby obejrzeć cały materiał”
   tam jest wykład. pozdrawiam

Back to top button