OSTATNIO DODANE

Forum Maszynowe Hektar Wiedzy: Siewniki

Forum Maszynowe Hektar Wiedzy: Siewniki

  Szukasz informacji o maszynach rolniczych? Potrzebujesz opinii, konsultacji lub sam chętnie doradzasz na temat ulubionych, lub zwyczajnie dobrze Ci znanych markach, lub rodzajach masz? Zajrzyj na Forum Hektar Wiedzy!

  Nowe forum jest rozbudowywane o segment maszynowy. Znajdziesz tam między innymi działy związane z kombajnami zbożowymi, opryskiwaczami, kosiarkami czy ciągnikami, a w nich wątki z dziesiątkami marek.

  Niedawno dodałem nowe forum na temat SIEWNIKÓW. Jeśli jeszcze go nie widziałeś, a zastanawiasz się na zakupem, naprawą, modernizacją i potrzebujesz porady, to otwórz nową dyskusję w wybranym wątku. Jeśli zauważysz brak jakiejś marki, to daj mi znać w wątku “Pozostałe marki”.

https://hektarwiedzy.pl/forum/forum/siewniki/

Nie zapomnij również zajrzeć do innych działów na forum.

Dodaj komentarz

Komentarz

  1. Witam wszystkich członków tego forum.
    Zwracam się ze szczególną prośbą do użytkowników siewników pottinger terrasem c6 Artis, a mianowicie w swoim siewniku mam problem po rozłożeniu sekcji wysiewającej i jej opuszczeniu unoszą się do góry środkowe koła wału oponowego a boczne sekcje brony talerzowej zagłębiają się o połowę głębiej niż te z środkowej sekcji. W rezultacie boczne elementy robocze zużywają się połowę szybciej a środkowe redlice talerzowe sieją zbyt głęboko ponieważ wał oponowy nie dogniata wystarczająco pola. Próbowałem po rozłożeniu i opuszczeniu sekcji ustawić rozdzielacze hydrauliczne w trybie pływającym i nic to nie pomogło. Może ktoś miał podobny problem, lub coś słyszał to bardzo proszę o poradę.

Back to top button