OSTATNIO DODANE

SKRACANIE ZBÓŻ OZIMYCH. CZEMU TO TAKIE TRUDNE? (część 1.) | ODCINEK 215

ODCINEK #215

Będziemy mieć szalony start wegetacji. Jesteśmy po bardzo ciepłej zimie. Mamy bardzo mocno rozwinięte zboża. To jest materiał dotyczący regulacji i prowadzenia łanu antywylegaczami. Pokażę Wam jak ogromne są różnice w złym doborze substancji i momentu aplikacji. Wykład dla wszystkich posiadających zboża ozime. Jak możemy ograniczyć koszty produkcji w tym mało opłacalnym czasie.

Hektar Wiedzy – zapraszam

***

WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Kopiowanie, powielanie, wykorzystywanie filmu bez zgody autora ZABRONIONE.
Copyright © 2020 Cezary Wincenciak

Zaloguj się
*
Twój login
Nazwa użytkownika nie może być pusta.
Please enter valid data.
*
Hasło
Hasło nie może pozostać puste.
Please enter valid data.
Wpisz co najmniej 1 znaków.
ZALOGUJ
 

 

Dodaj komentarz

6 Komentarze

  1. Zasiałem jeczmien ozimy Aleksandra po przenicy ozimej. Pod korzeń dostał polifoske 6 250kg/ha. W jednym miejscu mam słabe pole, tam robiłem tam próbę gleby i pH jest na poziomie 1,4 więc bardzo niskie. Po zimie jeczmien bardzo dlaby w tym miejscu. Jakie wapno tam zastosować żeby go jeszcze ratować? Magnez i fosfor też nisko w tym miejscu. Prosił bym o podpowiedź

  2. Witam. Mam pytanie co do tebukonazolu 500SC czy można go stosować tak samo jak 250EW tylko w niższej dawce czy są jakieś różnice między 250 a 500,czy tebukonazol wykazuje też efekt skracania w zbożach tak jak w rzepaku?

  3. Witam. Polecimy z tematem skracania. Prowadzę rzepak w intensywnej technologii od samej jesieni. Jeśli warunki pogodowe trochę będą sprzyjać prowadzę rzepak na plon 4.5T+ wszystko odnośnie odmiany, stanowiska, nawożenia i ochrony spełnione. Teraz poszły nawozy azotowe, sól potasowa i siarczan magnezu granulowany. Rzepak ma aktualnie ok 15/20 cm i poleciała dzisiaj mieszanina na regulację pokroju caryx w mieszaninie z tebukonazolem plus odżywki bor i dodatek na chowacza. Czy dobrze zrobiłem jeśli na weekend czyli za 3/4 dni zapowiadają przymrozki w nocy? W dzień ma być na plusie, boje się że taka pogoda może się przeciągnąć i może nie być warunków odpowiednich a faza by przeminęła, dlatego ryzyko i zabieg dzisiaj. Czy dobrze zobaczymy, a jak ty uważasz Czarku?

  4. Witam. Jakie nawożenie zastosować pod kukurydzę na ziarno jeśli z badań działki wynika ,że jest 17,6 mg/100g gleby fosforu, 12 mg potasu? W jaki sposób odzyskać ten fosfor i potas?

    1. Fosforu wystarczy dać 100kg polidapu w podsiewacz, a może trochę mniej jak się chce zaoszczędzić. Potasu trzeba wg mnie dać przynajmniej 90kg K2O, a jak by było 150 to by było super.

Back to top button