OSTATNIO DODANE

WIOSNA W CZASIE ZIMY, WEGETACJA. | SZYBKA PORADA #153

SZYBKA PORADA #153

Prognoza pogody nie jest optymistyczna. Czeka nas długo utrzymujące się ciepło. Jak z naszymi oziminami? Czy możemy coś teraz zrobić na naszych polach? Jak przygotować się do wiosny? O tym w „Szybkiej Poradzie”.

HektarWiedzy – zapraszam

***

WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Kopiowanie, powielanie, wykorzystywanie filmu bez zgody autora ZABRONIONE.
Copyright © 2020 Cezary Wincenciak

JAK PRZYGOTOWAĆ POLE POD BURAKI CUKROWE? | ODCINEK #40

Zaloguj się
*
Twój login
Nazwa użytkownika nie może być pusta.
Please enter valid data.
*
Hasło
Hasło nie może pozostać puste.
Please enter valid data.
Wpisz co najmniej 1 znaków.
ZALOGUJ
 

Dodaj komentarz

4 Komentarze

  1. lepsze w zimie + 5 niz – 20 C . . Pokazalo to juz wiele lekkich i deszcowych zim po ktorych oby wiosna byla nie skrajnie sucha to plony mamy dobre . Lekka zima to brak uszkodzen pozimowy roslin ozimych odbudowa zapasow wody w glebie i podglebiu . Nawozenie odpowiednia upraw jak potrzeba to gleboka jest juz w gestii rolnika. Choroby i szkodniki w dodatnich ale niskich temperaturach niewiele zlego zdzialaja , przeciez pod sniegiem na niezamarznietej glebie warunki do rozwoju chorob grzybowych , bakteryjnych czy gryzoni jest bardzo dobra . Nie bez znaczernia sa koszty ogrzewania naszych domow i obiektow inwentarskich warsztatow instytucji czy firm oraz warunki drogowe Jest OK oby nas skrajnie mrozna zima nie zaskoczyla . Oczywiscie to sa tylko dywagacje a na pogode i tak nie mamy wiekszego wplywu. Rozsiewacze nawozow trzeba miec w pogotowiu aby tylko wystarczyo na nawozy.

  2. Witam. Mam posiany poplon który musi zostać do wiosny. Oprócz facelii gryki mam sporo samosiewu pszenżyta i sporo ostrozenia polnego z którym też trzeba coś zrobić. Na wiosnę planuje tam posiac łubin wąskolistny. Czy dobrym rozwiązaniem będzie glifosat wczesna wiosną?

Back to top button