Prognoza pogody nie jest optymistyczna. Czeka nas długo utrzymujące się ciepło. Jak z naszymi oziminami? Czy możemy coś teraz zrobić na naszych polach? Jak przygotować się do wiosny? O tym w „Szybkiej Poradzie”.
HektarWiedzy – zapraszam
***
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Kopiowanie, powielanie, wykorzystywanie filmu bez zgody autora ZABRONIONE.
Copyright © 2020 Cezary Wincenciak
lepsze w zimie + 5 niz – 20 C . . Pokazalo to juz wiele lekkich i deszcowych zim po ktorych oby wiosna byla nie skrajnie sucha to plony mamy dobre . Lekka zima to brak uszkodzen pozimowy roslin ozimych odbudowa zapasow wody w glebie i podglebiu . Nawozenie odpowiednia upraw jak potrzeba to gleboka jest juz w gestii rolnika. Choroby i szkodniki w dodatnich ale niskich temperaturach niewiele zlego zdzialaja , przeciez pod sniegiem na niezamarznietej glebie warunki do rozwoju chorob grzybowych , bakteryjnych czy gryzoni jest bardzo dobra . Nie bez znaczernia sa koszty ogrzewania naszych domow i obiektow inwentarskich warsztatow instytucji czy firm oraz warunki drogowe Jest OK oby nas skrajnie mrozna zima nie zaskoczyla . Oczywiscie to sa tylko dywagacje a na pogode i tak nie mamy wiekszego wplywu. Rozsiewacze nawozow trzeba miec w pogotowiu aby tylko wystarczyo na nawozy.
Witam. Mam posiany poplon który musi zostać do wiosny. Oprócz facelii gryki mam sporo samosiewu pszenżyta i sporo ostrozenia polnego z którym też trzeba coś zrobić. Na wiosnę planuje tam posiac łubin wąskolistny. Czy dobrym rozwiązaniem będzie glifosat wczesna wiosną?
Ostrożeń to chyba końcem kwietnia wyjdzie…
No właśnie jest na wierzchu piękny i zielony