OSTATNIO DODANE

GNIJĄCE ZIEMNIAKI, PÓŹNE WSCHODY, DESZCZ – NIESTETY JEST JAK ZAKŁADAŁEM. | SZYBKA PORADA #145

SZYBKA PORADA #145

Niestety jest tak jak zakładałem. Spadł deszcz, w dużej części kraju cały czas pada. Co robić, jak wykorzystać pogodę i zbawienny deszcz. To wszystko w tej „Szybkiej Poradzie”.

HektarWiedzy – zapraszam

***

WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Kopiowanie, powielanie, wykorzystywanie filmu bez zgody autora ZABRONIONE.
Copyright © 2020 Cezary Wincenciak

JAK PRZYGOTOWAĆ POLE POD BURAKI CUKROWE? | ODCINEK #40

Zaloguj się
*
Twój login
Nazwa użytkownika nie może być pusta.
Please enter valid data.
*
Hasło
Hasło nie może pozostać puste.
Please enter valid data.
Wpisz co najmniej 1 znaków.
ZALOGUJ
 

Dodaj komentarz

5 Komentarze

 1. witam. proszę o pomoc w walce z wyczyńcem polnym.
  Pszenica, jęczmień, żyto zastosowano:
  DFF 500 x 0.2 l/ha + flufenacyt 500 x 0.3 l/ha + Expert Met x 0.35 kg/ha + chlorotoluron 500 x 1.7 l/ha + tribenuron metylu 75wg x 10 g/ha .
  od zabiegu minęło 3-4 tygodnie i wyczyniec ma się super. co Pan poleca zastosować. zboża w fazie 3-4 liści
  Wyczyniec odporny na: AXIAL , AVOXA,

 2. Witam,
  Czy można jeszcze posiać nawóz fosforowo-potasowy pszenica w fazie szpilki, czy jeszcze za wcześnie ? Pod korzeń nic nie było dawane bo było bardzo sucho. W najbliższych dniach zapowiadają deszcze i chciałbym to wykorzystać.

 3. Dzień dobry. Mam późno siany rzepak ( 3.09) pasowo. Stanowisko( po życie hybrydowym,cieta słoma), które nigdy wcześniej nie widziało rzepaku. Gleba klasy 3B/3A zasobności średnie i PH w okolicy 6. Pogłównie przed siewem dostał 170kg korn kali i w łapę 130kg DAPu. Wszystkie zabiegi herbicydowe były wykonane powschodowo wraz z kontaktowymi środkami na robaka. JEDNO skrócenie samym tebukonazolem 200g/ha + 170g/ha boru. 3 tyg temu rozsiana została saletra amonowa w ilości 130kg/ha. W tym tygodniu spadło łącznie ponad 40l deszczu (kuj-pom). Rzepak jest obecnie w fazie 5-7liści i nie widać żadnych niedoborów za wyjątkiem żółtych liścieni. Warto jeszcze rozsiać pogłównie korn kali w ilości 150kg/ha i czy warto teraz gdy rozeta już niemal zakryła pole zrobić zabieg z wszystkimi mikro (B, Cu, Mn, Mo, Zn) czy zrobić ten zabieg dopiero na wiosnę?

Back to top button