OSTATNIO DODANE

SPECUSTAWA W ROLNICTWIE, CZYLI WYWŁASZCZENIA. | HEKTAR PRAWA #1

HEKTAR PRAWA #1

Dziś prezentuję Wam materiał wyjątkowy, gdyż jest to pierwszy odcinek
z cyklu HEKTAR PRAWA. Rozmowa z Oskarem Miłoniem – adwokatem ([email protected]) na tematy prawne związane z rolnictwem. W ty pierwszym materiale poruszymy temat specustawy, wywłaszczeń i wszystkich zagadnień prawnych związanych z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego. Nawet jeśli nie dotyczy Cię ten problem, koniecznie obejrzyj ten materiał. 

Hektar Wiedzy – zapraszam

***

WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Kopiowanie, powielanie, wykorzystywanie filmu bez zgody autora ZABRONIONE.
Copyright © 2020 Cezary Wincenciak

Zaloguj się
*
Twój login
Nazwa użytkownika nie może być pusta.
Please enter valid data.
*
Hasło
Hasło nie może pozostać puste.
Please enter valid data.
Wpisz co najmniej 1 znaków.
ZALOGUJ
 

 

Dodaj komentarz

36 Komentarze

 1. Witam
  Jadąc ostatnio na flagę w pszenicy 25.05, zobaczyłem ze powychodziło sporo owsa, miotły, dwuliścnienne czasami też się trafią.
  Czym i czy w ogóle mogę jeszcze wjechać herbicydem? Jeśli tak to jakim i kiedy jeśli do wykłoszenia zostało kilka dni? Może axial któryś?

 2. Lepszego rządu jeszcze nie było jak mamy więc niema co narzekać bo jak wrócą poprzedni to nie będzie na czym gospodarzyć bo sprzedadzą ziemię państwową do końca , firmy państwowe co jeszcze zostały i do Niemca za parobka! . Pozdrawiam 💪

 3. Moi Drodzy taka mała rada
  prosze zainstalujcie wersję mobilną aplikacji

  jest dużo lepsza i obecnie jest w niej mniej problemów
  do tego każdy kto ma mobilny hektar wiedzy otrzymuje ode mnie codzienne zalecenia i wskazówki

  a jeśli będzie z tym jakiś problem techniczny
  proszę o SMS na 696088778

 4. Panie Czarku zasialem w tym roku słonecznik pierwszy raz odmiana Bella konwencjonalna. Mam parę pytań:
  1 odchwaszczanie powschodowe pewnie nie wchodzi teraz w grę ? Dałem doglebowo ale przez nikłe szansę na deszcz zadziałał średnio i znów zaczynają się pokazywać.
  2 czym i kiedy opryskać na szkodniki i choroby? Słonecznik ma 2-4 liści nad ziemią wschody ze względu na zbyt wczesny siew nie są dość wyrównane.

 5. witam, Panie Czarku. pszenica siana w listopadzie po qq 3 klasa. 1. na t2 planuje dać litr priaxor oraz 0,5l tebukonazolu, czy taka mieszanina będzie Ok? 2. ile czystego potasu na hektar dodać ? 3. czy jako źródło potasu moge dodać maximus platinum extra PKMg?

 6. Panie Czarku
  Mam pytanie ,kukurydze pryskałem lumaxem,a po kukurydzy posiałem groch,który opryskałem metrybuzyna i chlomazon,prawdopodobnie od lumaksu zginął groch chciałbym go teraz przeorać i posiać kukurydzę czy to się uda?Czy kukurydza też zginie?

 7. Witam Panie Czarku, mam pytanie odnośnie stosowania mikroelementów w buraku cukrowym. Chcę zastosować dawki wymienione przez pana w filmie o nawożeniu dolistnym buraka cukrowego. Jestem z centralnej polski i mam jednak obawy ze względu na panującą suszę w moim rejonie.
  Czy jest wgl. prawdopodobieństwo, że mogę przypalić burak mikroelementami stosując dawki zgodne z pana zaleceniami?

  1. Chodzi mi w szczególności o 2 dawkę zalecaną przez pana. Pierwsza nie była wykonywana. Zakupiłem mikro na 2 i 3 dawkę ale przez panującą suszę pojawia się pytanie czy pryskać czy się wstrzymać.

Back to top button