OSTATNIO DODANE

KOREKTA, CZYLI POPRAWKI NA CHWASTY W KUKURYDZY. | ODCINEK 175

ODCINEK #175

Na co patrzymy, gdy robimy zabieg poprawkowy na chwasty w kukurydzy? Które substancje zwalczają kukurydze w kukurydzy? Jak i kiedy stosować herbicydy w tym zabiegu? Które herbicydy wymagają więcej ciepła, które mniej? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w tym materiale. Jeżeli już dziś wiesz, że musisz poprawić, obejrzyj ten wykład.

Hektar Wiedzy – zapraszam

***

WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Kopiowanie, powielanie, wykorzystywanie filmu bez zgody autora ZABRONIONE.
Copyright © 2020 Cezary Wincenciak

Zaloguj się
*
Twój login
Nazwa użytkownika nie może być pusta.
Please enter valid data.
*
Hasło
Hasło nie może pozostać puste.
Please enter valid data.
Wpisz co najmniej 1 znaków.
ZALOGUJ
 

 

Dodaj komentarz

3 Komentarze

  1. Witam Panie Czarku. Jest Pan w stanie powiedzieć mi co zrobiłem nie tak ?

    Mianowicie- koniec sierpnia ’22 posiałem lucerne po pszenżycie. Chciałem spróbować takiej paszy dla byczków. Lucerna wysiana w czystym siewie w ilości 50kg/ha. Obecnie w uprawie 3/4 to zielsko a lucerna bardzo rzadka.
    Dodam że wrzesień październik były bardzo zimne i czy to miało znaczący wpływ na słaby wzrost lucerny 🤔 chwastów sporo było już jesienią ,ale myślałem że na wiosnę lucerna je zagłuszy.

    1. Ja posiałem koniczynę czerwoną i też chwastów kupa. Prisnołem basagranem i chwastoxem extra po pół litra. Ale po 2 dniach przymrozek. Załatwiło chwasty tam gdzie poszła nakładka reszta odbiła. Miała iść druga dawka ale pogoda niepozwoliła. Na końcu maja poszła kosiarka. Na 20% powierzchni słaby odrost koniczynki reszta rokuje że coś będzie ale deszczu by się przydało. Jak to mówi jedna amerykanka its farming.

  2. Witam. Mam problem z 1 zabiegiem w kukurydzy. Zabieg w dniu siewu nocą środkiem lumax w dawce 4l/ha 250l/ha wody. Po 7 dniach deszcz spokojny całodniowy 24l/m². Po kolejnych 3 dniach wschody lecz nie tylko kukurydzy a “mleczu” blekotu pospolitego i paru innych. Widać lekkie zżółcenie niektórych z tych chwastów. Obecnie kukurydza ma 3 liście. Cóż czynić? Poprawiać, zostawić czy czekać? No i czy da się ograniczyć zabiegi stosując ewentualną poprawkę wraz z odżywkami?

Back to top button