OSTATNIO DODANE

OSTATNIA SZANSA DLA SPÓŹNIALSKICH. TERAZ ALBO… | SZYBKA PORADA #108

SZYBKA PORADA #108

Jeszcze można, ale to jest ostatnia szansa więc spieszcie się. O nawozach właśnie, przy tej pogodzie, co i jak. Dziś również moje zdanie odnośnie cen zbóż, kilka ważnych informacji o tym co jeszcze można zrobić i kupić. 

HektarWiedzy – zapraszam

***

WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Kopiowanie, powielanie, wykorzystywanie filmu bez zgody autora ZABRONIONE.
Copyright © 2020 Cezary Wincenciak

JAK PRZYGOTOWAĆ POLE POD BURAKI CUKROWE? | ODCINEK #40

Zaloguj się
*
Twój login
Nazwa użytkownika nie może być pusta.
Please enter valid data.
*
Hasło
Hasło nie może pozostać puste.
Please enter valid data.
Wpisz co najmniej 1 znaków.
ZALOGUJ
 

Dodaj komentarz

9 Komentarze

  1. Witam. Mam do rozsiania Kizeryt, dać go teraz na snieg czy czekać do wiosny I w jakiej dawce go dać. Apropo azotu Mam saletrzak Canvil warto by było go teraz dać czy czekać a jak dać to w jakiej dawce i czy trzeba zachować odstęp między kizerytem a nawozami azotowymi

  2. Witam na jesieni na jedno pole rzepaku nie wysiałem mocznika bo było wapnowane teraz mam śnieg na polu i się zastanawiam czy w tym tygodniu siać jeszcze mocznik czy już saletrosan ??? I się zastanawiam czy dobrze zrozumiałem żeby już siać pierwszą dawkę saletry na zboża ???

  3. Panie Czarku Chce rozsiac siarczan magnezu na pszenice i rzepak Czy zrobic to teraz na snieg przed pierwsza dawka azotu czy po? jaki musi byc odstep miedzy zabiegami? czy zaksan na pierwsza dawke dac juz czy to za wczesnie na lubelszczyznie?

  4. Planuję w drugiej połowie lutego zasiać owies Figaro w obsadzie 400-450 sztuk. Nadal leży na pryzmie wapno kupione tuż przed świętami, bo usługodawca już drugi miesiąc zwleka z przyjazdem, czyli teraz jestem zmuszony wysiać wapno i azot niemal jednocześnie.

    Pytanie jest takie, w jaki sposób to pogodzić aby nawozy się nie pogryzły i były efektywne? Jest to w ogóle możliwe? W jakiej formie najlepiej zastosować azot? Saletra czy mocznik? Planuję wymieszać azot z glebą jeszcze przed siewem żeby ograniczyć straty i wykorzystać wilgoć, bo nikt nie wie, czy zaraz nie będzie sucho.

    Wapno to Radkowit Standard.

Back to top button