OSTATNIO DODANE

TERMIN APLIKACJI OBORNIKA POD ZIEMNIAKI | ODCINEK 142

ODCINEK #142

Aplikacja obornika pod ziemniaki. Jesienią czy wiosną? Jakie zalety ma jeden termin, jakie ma drugi? Co z tym wspólnego ma zaleganie herbicydów w oborniku? Jak się to ma do jakości plonu i zawartości skrobii w ziemniaku? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w tym materiale.

Hektar Wiedzy – zapraszam

***

WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Kopiowanie, powielanie, wykorzystywanie filmu bez zgody autora ZABRONIONE.
Copyright © 2020 Cezary Wincenciak

Zaloguj się
*
Twój login
Nazwa użytkownika nie może być pusta.
Please enter valid data.
*
Hasło
Hasło nie może pozostać puste.
Please enter valid data.
Wpisz co najmniej 1 znaków.
ZALOGUJ
 

 

Dodaj komentarz

Komentarz

  1. Witam,
    często robię tak ze pod 30% uprawy ziemniaka stosuje wiosenny obornik(bo sie nie mieści do lata) ale bardzo szybko wiosna. praktycznie zaraz jak pozwalają przepisy. zaraz orka i pole leży około 1,5 miesiąca. jestem świadom tego ze to nie do końca dobre jest bo ale wygodniejsze. Często mam problem zbadać różnicy w płonie bo sadze różne odmiany i różne terminy zbioru itp. ale zauważyłem mimo wszystko zniżką plonu. może jakimś kompromisem jest sadzenie na wiosennej orce i oborniku odmian wczesnych? Ktore nie będą podatne na uwalnianie się składników po opadach np.? a może właśnie późnych odmian, żeby jak się uwolnią składniki, były one dostępne i generowały plon?
    zdarza się ze pod ziemniaki czy to na jesiennym czy wiosennym oborniku idzie gnojowicą świńską(ok.20 m3). i wtedy zmniejszona dawka azotu. Czy to dobre rozwiazanie ? i cy zmiejsza ryzyko niedoboru skalników w okresie wzrostu?
    pozdrawiam

Back to top button