OSTATNIO DODANE

PIERWSZE SZKOLENIE HEKTAR WIEDZY

SZKOLENIE HEKTAR WIEDZY

WIEDZA – NAJCENNIEJSZY CZYNNIK PLONOTWÓRCZY W OBECNYCH CZASACH

Wszystkie miejsca na Pierwsze Szkolenie Hektar Wiedzy, które odbędzie się 5 listopada 2022r. w miejscowości KOSZELEW zostały zarezerwowane. Bardzo mi miło, że moje pierwsze szkolenie cieszy się tak dużym zainteresowaniem.

Jeśli ktoś z uczestników szkolenia miałby problem z dojazdem lub chciał zapytać o szczegóły, proszę pisać SMS na poniższy nr⤵️

?   735055488

TEMATYKA SZKOLENIA

✅  Zielony ład – zasady, przepisy, obostrzenia. Szansa czy zagrożenie?

✅ Prowadzenie gospodarstwa w dobie rekordowych kosztów. Pewny zysk czy konieczna strata?

✅ Dynamika sektora handlu – nowe produkty – nowe możliwości. Rolnik – handlowiec – profesjonalne relacje?

✅ Wiedza – warunkiem koniecznym efektywnej produkcji. Czy informacja/wiedza może wygenerować dodatkowy zysk?

✅ Polowa pojemność wodna. Ściema czy jedyny ratunek w okresie stepowienia Europy?

ZOBACZ MIEJSCE SZKOLENIA NA MAPIE

☕️ Do dyspozycji uczestników – bufet kawowy w przerwach między wykładami.

? Wspólna kolacja (po części teoretycznej) – dania z grilla z dodatkami

? Integracja z potańcówką – zamierzasz zostać dłużej – weź swój “koszyczek” i baw się w rolniczym gronie

Więcej informacji o szkoleniu

Skąd pomysł na szkolenie?
Od początku powstania Idei Hektar Wiedzy nieustannie przez ponad 2 lata docierają do mnie głosy z prośbą o szkolenie – prawdziwe, merytoryczne, którego fundamentem będzie jedynie wiedza. Bez ofert sprzedaży nawozów, nasion czy środków chemicznych. Dziś w dobie chaosu informacyjnego, chwalenia wszystkiego i wszędzie wiedza wydaje się być jedyną tarczą dla rolników; aby ustrzec się przed błędną decyzją czy drogim zakupem.
Kierując się tym przesłaniem mam przyjemność ogłosić pierwsze w Historii Hektar Wiedzy Ogólnopolskie Niezależne Szkolenie dla Rolników
Zdobądź wiedzę, pozyskaj informację i naucz się gospodarować w nowej, drogiej i trudnej rzeczywistości.

WYKŁAD I
Zielony ład – zasady, przepisy, obostrzenia.
Szansa czy zagrożenie?

Europejski zielony ład czyli Wspólna Polityka Rolna w nowym rozdaniu. Obecnie nadchodzi ogromny poziom zmian w sektorze dopłat, zasad, przepisów, obostrzeń czy wymagań w sektorze Naszych Gospodarstw i nie tylko. Pewne jest jedno, im szybciej poznamy szczegółowe zapisy i zasady jakie są z tematyką Zielonego ładu związane, tym łatwiej będzie nam zareagować. Być może dostosować, być może skorzystać.
Czy zielony ład to same wady? Czy Polski Rolnik może na tym dodatkowo zarobić? Jakie plusy a jakie minusy niesie za sobą Ta Nowa Wspólna Polityka Rolna?
Szczegółowa analiza zagadnień dotyczących bezpośrednio sektora rolnictwa w aspekcie nowych zmian Polityki Rolnej.

WYKŁAD II
Prowadzenie gospodarstwa w dobie rekordowych kosztów
Pewny zysk czy konieczna strata?

Obecnie żyjemy i prowadzimy gospodarstwa rolne w czasie najwyższych w historii kosztów. Poziom cen nawozów, nasion, pestycydów, nośników energii w ostatnich 12 miesiącach bił wielokrotnie rynkowe rekordy cen. Obecny czas to sprawdzian dla efektywności naszej pracy.
Jak podejść do tematu nawożenia? Jak szukać oszczędności w ochronie? Czy zmiana płodozmianu może zwiększyć rentowność gospodarstwa? Co jest ukrytym zasobem i rezerwą, a co marketingową ściemą?

 

WYKŁAD III
Dynamika sektora handlu – nowe produkty – nowe możliwości.
Rolnik – handlowiec – profesjonalne relacje?

Obecnie w wyniku chaosu jaki panuje na rynku po wszystkich lock downach sektor agro próbuje na nowo odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Firmy, hurtownie , koncerny, przedstawiciele – każdy szuka swojego miejsca na rynku. W dobie światowych rekordów cenowych w segmencie nawozów, środków ochrony, nasion oraz pozostałych produktów powstają nowe niekiedy cudowne rozwiązania mające na celu zaoferować „pakiet oszczędności” dla rolnika. Wszystko przekłada się na natłok informacji niemal niemożliwych do sprawdzenia.
Jak poruszać się w nowej rzeczywistości? Jak weryfikować firmy i produkty? Jak wykorzystać chaos do zwiększenia opłacalności swojej pracy? Czy relacje rolnik-handlowiec są na uczciwym, profesjonalnym poziomie? Jak doprowadzić do stanu bezpiecznych zakupów w gospodarstwie? Czy można wykonać wszystkie czynności jednym ruchem?

WYKŁAD IV
Wiedza – warunkiem koniecznym efektywnej produkcji.
Czy informacja/wiedza może wygenerować dodatkowy zysk?

Czas chaosu – tak można nazwać ostatnie kilkanaście miesięcy w sektorze agro. Nowe firmy, nowe produkty, nowe technologie, nowe możliwości, nowi eksperci, nowe rozwiązania… a problemy…? Te same: susza, podtopienia, koszty produkcji, ceny skupów, obostrzenia rynkowe, import żywności, zmiany ustawowe.
Jak wiedza może pomóc odnaleźć się w gąszczu natłoku informacji? Czy duża wiedza ma przełożenie na większy zysk? Czemu wiedza jest cenniejsza od towaru?

WYKŁAD V
Polowa pojemność wodna.
Ściema czy jedyny ratunek w okresie stepowienia Europy?

PPW tajemniczy skrót o którym nie wie ponad 90% rolników. Zagadnienie ważne i niezbędne dla każdego kto ma choć hektar ziemi rolnej. W dobie zmian pogody, suszy i podtopień niezmiernie najważniejsze zagadnienie.
Czy rolnik może zmienić swoją glebę? Jak uruchomić zasadę słoika na swoich polach? Jeden teren, jedne pola, jeden gatunek – dwóch rolników dwie wydajności, dwa inne wyniki finansowe – czy to możliwe? Co zmienić w podejściu do gleby by wytrzymać czas drożyzny i nieustannych zmian pogody?

Serdecznie zapraszam
Cezary Wincenciak

Dodaj komentarz

42 Komentarze

  1. Na pierwszy raz zapraszam serdecznie na to spotkanie . Jeśli oceni Pan oraz inni że ma to sens będę w przyszłości myślał o innych lokalizacjach . Dziś proszę pomyśleć – może przyjazd jednym autem w kilka osób lub jak to pisali Rolnicy do mnie że przyjadą Bus em z racji odległości
   Serdecznie zapraszam

  1. Z racji szacunku do Rolników, zwłaszcza tych, którzy mają dużą odległość do pokonania, otworzyłem taką możliwość. Jest to przydatne zwłaszcza tam, gdzie jednym autem planuje przyjechać większa grupa rolników.
   Pozdrawiam

 1. Witam Panie Czarku, chciałbym przyjechać z żoną,to mam kupić 2 bilety?Chciałbym też zaklepać miejsce noclegowe.Jak to mam załatwić,czy kontaktować się z hotelem?Czy dla żony bilet również ulgowy,czy nie? O której godzinie rozpoczyna się impreza?

  1. Dzień Dobry. Wystarczy zakupić bilet dwuosobowy, do końca września w cenie 359 zł dla osób wspierających portal. Odnośnie noclegów najlepiej kontaktować się bezpośrednio z hotelami, lista hoteli poniżej. Orientacyjnie sama impreza rozpoczyna się po kolacji, która planowana jest na 20:30. Ze szkoleniem startujemy o 15:00?
   Na terenie obiektu istnieje możliwość noclegu (indywidualna rezerwacja pokoi tel 724 276 239)

   Najbliższe hotele:
   zajazd nad Wisłą, adres: Jordanów 17C , Dobrzyków (11,2 km od Koszelewa)
   hotel Starzyński, adres: ul. Piekarska , Płock (15,9 km od Koszelewa)
   hotel Petropol, adres: ul. Stanisława Jachowicza 49, Płock (16,7 km od Koszelewa)
   hotel Kawallo, adres: Leonów 7a, Słubice (16,1 km od Koszelewa

   Pozdrawiam

  1. mam pomysł
   Jutro ogłoszę pomysł na wspólne wyjazdy jeśli chodzi o transport. Moi drodzy robimy tak
   Proszę np w tym miejscu w komentarzach ogłaszać zapytania i tu się będziemy łączyć aby np transport był prostszy i tańszy
   proponuje podać dla zainteresowanych informacje czy kontaktujemy się mailowo, czy messenger czy watsapp.
   myślę że to wszystkim ułatwi 🙂

  1. mam pomysł
   Jutro ogłoszę pomysł na wspólne wyjazdy jeśli chodzi o transport. Moi drodzy robimy tak
   Proszę np w tym miejscu w komentarzach ogłaszać zapytania i tu się będziemy łączyć aby np transport był prostszy i tańszy
   proponuje podać dla zainteresowanych informacje czy kontaktujemy się mailowo, czy messenger czy watsapp.
   myślę że to wszystkim ułatwi 🙂

  1. mam pomysł
   Jutro ogłoszę pomysł na wspólne wyjazdy jeśli chodzi o transport. Moi drodzy robimy tak
   Proszę np w tym miejscu w komentarzach ogłaszać zapytania i tu się będziemy łączyć aby np transport był prostszy i tańszy
   proponuje podać dla zainteresowanych informacje czy kontaktujemy się mailowo, czy messenger czy watsapp.
   myślę że to wszystkim ułatwi 🙂

 2. Witam. Mam dwa pytanka; jak zobaczyć,że bilet jest kupiony i gdzie ta informacja.? Czy na szkolenie można zabrać trzyletniego syna, oczywiście z obojgiem rodziców, czy są w okolicy jakieś atrakcje dla dzieci?

  1. obecnie bilety są na etapie w realizacji . niebawem będe wysyłał informacje szczegółowe na maila . Pan ma zamówiony . co do młodego człowieka – cięzko mi to określić . proszę wpisac gąbin miejscowośc- to jest bardzo blisko może tam coś będzie

 3. Pytanie do uczestników czy ktoś byłby zainteresowany noclegiem na miejscu
  Ponieważ zostały pokoje 5-osobowe i Pani Manager wynajmie ten pokój dla min 3 osób, a tak się składa że wybieram się w pojedynkę.
  Dlatego grzecznie pytam czy ktoś jest zainteresowany?
  Miejsce kosztuje 100zl od osoby

  Pozostawiam kontakt
  694629102

Back to top button