OSTATNIO DODANE

PUŁAPKA FEROMONOWA, ZIEMNIAKI W INKUBACJI, CHWOŚCIK CORAZ SILNIEJSZY. | SZYBKA PORADA #86

SZYBKA PORADA #86

W „Szybkie poradzie” dziś informacje o przesiewach rzepaku, co i jak z pułapkami feromonowymi, leżakowanie ziemniaków oraz chwościk i gorzka prawda o słoneczniku.

HektarWiedzy – zapraszam

***

WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Kopiowanie, powielanie, wykorzystywanie filmu bez zgody autora ZABRONIONE.
Copyright © 2020 Cezary Wincenciak

JAK PRZYGOTOWAĆ POLE POD BURAKI CUKROWE? | ODCINEK #40

Zaloguj się
*
Twój login
Nazwa użytkownika nie może być pusta.
Please enter valid data.
*
Hasło
Hasło nie może pozostać puste.
Please enter valid data.
Wpisz co najmniej 1 znaków.
ZALOGUJ
 

Dodaj komentarz

4 Komentarze

 1. Witam Panie Czarku.

  Posiadam 6.5ha ziemii ornej klasy głównie V (jakieś enklawy IVb) w woj. podkarpackim. Prowadzę samodzielnie gospodarstwo od 3 lat. Niestety, ale plony jakie osiągam są dla mnie niezadawalające. Sieje głównie pszenżyto, żyto, owies. Tylko w jednym roku udało mi się osiągnąć 4.5tony pszenżyta ozimego przy dużym nawożeniu i pełnej ochronie. Pozostałe sezony to pszenżyto max 3t, żyto również 3t a owies w tym roku nie dał nawet 2t. Pobrałem na ścierniskach próbki glebowe i wysłałem do Oschr. Nie czekając na wyniki rozsypałem po 5t wapna węglanowego z kopalni Morawica na ścierniska. Zakupiłem pod jesienne zasiewy Amofoskę 4 12 12 w ilości 250 kg na hektar. Czy miałby Pan jakiś pomysł na moje gospodarstwo, żeby zaczęło być rentowne bo w tej chwili mam przekonanie, że dokładam do niego z pracy zawodowej. Jest to moja wielka pasja ale niestety ziemii u mnie więcej nie ma, przybywa mi jej rocznie bardzo nie wiele. Uważam jednak, że z tych 6.5ha powinienem mieć rocznie chociaż 25 – 30 ton zboża a nie jak to teraz jest 15-18. Pozdrawiam

  1. Witam.
   1. Duży plus za próby glebowe! Najlepsze co mogłeś zrobić na starcie 🙂
   2. Zmień płodozmian. Na rzepak za późno, ale zasiej 1 ha grochu – sprzedaż jakiemuś hodowcy świń lub gołębi, a później sam zobaczysz różnicę w kolejnym roku jaki zasiejesz tam pszenżyto. Jeżeli będziesz wybierał pole pod groch to takie, gdzie będzie w miarę wilgoć. Z resztą na kanale HW są fajne odcinki o uprawie strączków.
   Aby nie być gołosłownym – sam mam 18 ha, pracuję zawodowo, sieję rzepak, groch i pszenicę i przede wszystkim płodozmian robi robotę! (ziemia 4a/4b) 🙂 Trzeba cierpliwosci, a ziemia się odwdzięczy. Najgorsze, co można zrobić nic nie zrobić, nie kombinować i trwać w maraźmie. Uprawa ziemi to wyzwanie, pasja i ciągła pogoń za wiedzą! Będzie dobrze!:)
   Pozdrawiam

Back to top button