OSTATNIO DODANE

PŁUG NA BOK, CZYLI SIEW OZIMIN PO RZEPAKU. | ODCINEK 134

ODCINEK #134

Dlaczego pól po rzepaku nie powinno się orać? Co możemy zyskać siejąc w bałagan, ale nie tylko w technologii strip till – pszenicę, jęczmień, żyto czy pszenżyto? Co zaoszczędzicie dzięki tej metodzie? Co dobrego zyska gleba przy te technologii siewu? Odpowiedzi na powyższe pytania w tym materiale.

Hektar Wiedzy – zapraszam

***

WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Kopiowanie, powielanie, wykorzystywanie filmu bez zgody autora ZABRONIONE.
Copyright © 2020 Cezary Wincenciak

Zaloguj się
*
Twój login
Nazwa użytkownika nie może być pusta.
Please enter valid data.
*
Hasło
Hasło nie może pozostać puste.
Please enter valid data.
Wpisz co najmniej 1 znaków.
ZALOGUJ
 

 

Dodaj komentarz

9 Komentarze

 1. Mogę potwierdzić, że to działa. U mnie w pracy tak robimy. Już zdążyliśmy zebrać 30 ha pszenicy zasianej w ten sposób i jest rekord plon 320560 kg. Woj śląskie odmiana Gentelmen.

 2. Witam, panie Cezary!
  Mam takie pytanie z innej beczki.
  W mojej okolicy, woj. łódzkie, niektórzy rolnicy wylewają na swoje pola osady z oczyszczalni ścieków.
  Mógłby pan napisać czy spotkał się z takimi zabiegami i skutkami, korzyściami dla gleby?

 3. Witam kupiłem wapno sypkie całe 26t i polifoske 5 pod rzepak ozimy siew po orce.Narazie mam zebraną pszenicę I planuję na ściernisko wapno jakieś 3t talerzówka,pużniej orka polifoska 5 300kg na orkę agregat i siew poznaniak 6.
  Czy coś zrobić inego czekam na propozycje.
  Kupiłem rzepak Ilona i Birdy tak jak poecałeś.
  Pozdrawiam

 4. Witam..mam pytanie na temat opłacalności uprawy rzepaku..
  Będę siał 4 rok .. w pierwszym roku wszystko było robine tip top oprocz podania jesienia azotu poniewaz zbyt duzo naczytalem sie o regulacji i wymarzaniu teraz wiem ze to byl najwiekszy blad z tego wszystkiego odmiana atora plon wyszedł 2.9t.. w drugim roku na jesieni były robione tylko chwasty i azot jesienią w postaci saletry.. wiosna reszta azotu pierwszy zabieg toprex i robal + mikro, drugi zabieg azoksytrobina+ pitrkonazol na płatka plon wyszedł 3.7t.. w tym roku jesienią były robione tylko jednoliścienne i azot.. wiosna taką jak w poprzednim roku i średnią wyszła 3.5t.. czy tylko u mnie tak jest? I czy warto tak mocno dbać o ten rzepak? W tym roku chce wszystko zrobic perfekt że względu na spora opłacalność uprawy ale boję się że poniosę sporo większe koszta a plon nie wzrośnie wręcz przeciwnie.
  Pozdrawiam

  1. Druga sprawa jest taka że w tym roku wiosenny azot był podany na początku w postaci saletry a reszta w postaci mocznika co według mnie dało fajny efekt przynajmniej dla oka..I w tym roku cały azot jesienią i wiosna będę podawał w postaci mocznika. Czy ktoś tak robił i jakie były efekty?

Back to top button