OSTATNIO DODANE

GORCZYCA JAKO POPLON. ILE DAJE, A ILE SZKODZI? | ODCINEK 128

ODCINEK #128

Zaczynamy tematy poplonów i międzyplonów na portalu „Hektar Wiedzy”. W tej tematyce będzie dużo odcinków, podzielonych i precyzyjnych. Na pierwszy strzał idzie gorczyca biała. Jest to gatunek, który chyba znają wszyscy. Jednak o gorczycy mało nam wiadomo. Nie wiemy o jej wadach i szczegółach siewu. Dlaczego często po gorczycy nie rośnie nam pszenica? Dlaczego musimy uważać na wzrost gorczycy? Czy gorczyca jest dobrym początkiem zmian na polach?

Hektar Wiedzy – zapraszam

***

WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Kopiowanie, powielanie, wykorzystywanie filmu bez zgody autora ZABRONIONE.
Copyright © 2020 Cezary Wincenciak

Zaloguj się
*
Twój login
Nazwa użytkownika nie może być pusta.
Please enter valid data.
*
Hasło
Hasło nie może pozostać puste.
Please enter valid data.
Wpisz co najmniej 1 znaków.
ZALOGUJ
 

 

Dodaj komentarz

6 Komentarze

  1. Cześć tak jak ci pisałem.moje pytanie. Planuje zasiać kukurydzę po jęczmieniu ozimym .i napewno odbiją ziarna wyrzucone.zrobie cienką podorywke.czy pryska to potem czy olać? Bo ona będzie rosła napewno szybko.czy to co odrośnie to będzie pasożyt dla niej bo będzie ciągłą wodę i nawozy.

  2. Witam,
    czy nagrałby Pan odcinek o uprawie zapuszczonych nieużytków różnych klas gleby zarówno słabych jak i mocnych? Jakie gatunki roślin się najlepiej sprawdzają, jaką agrotechnikę stosować i o jakiej intensywności? W pańskich materiałach jest dużo rzetelnej wiedzy ale mającej zastosowanie w przypadku pól w wysokiej kulturze, natomiast brakuje materiału o wyprowadzaniu zaniedbanych pól do ładu. Problemem są nie tylko zapuszczone nieużytki bo takie są chociaż wypoczęte ale najgorzej jest z polami, które były uprawiane rabunkowo i bardzo ekstensywnie, czyli zero nawożenia, żyto albo owies co roku aby tylko coś rosło dla dopłat i zbierana słoma aby wycisnąć parę dodatkowych groszy i teraz niewiele chce tam rosnąć i jeszcze trzecia opcja czyli niszczenie gleby poprzez czarny ugór. Ciekawi mnie pańskie podejście do takiego tematu.

Back to top button