OSTATNIO DODANE

JAKI KLIMAT TAKI ZABIEG. T3…. w RZEPAKU | ODCINEK 122

ODCINEK #122

Materiał poświęcony zabiegom w rzepaku. Jest to całkowicie nowe podejście do ochrony fungicydowej w czasie T3. O tym jak prawdopodobnie będziemy zmieniać ochronę. Jakie substancje można wprowadzić do ochrony, żeby zadziałały lepiej niż to miało miejsce rok temu? Jak zabieg ten robią sąsiedzi w innych krajach? Czy da się utrzymać zdrowy rzepak do żniw w zapowiadających się mokrych miesiącach?

Hektar Wiedzy – zapraszam

***

WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Kopiowanie, powielanie, wykorzystywanie filmu bez zgody autora ZABRONIONE.
Copyright © 2020 Cezary Wincenciak

Zaloguj się
*
Twój login
Nazwa użytkownika nie może być pusta.
Please enter valid data.
*
Hasło
Hasło nie może pozostać puste.
Please enter valid data.
Wpisz co najmniej 1 znaków.
ZALOGUJ
 

 

Dodaj komentarz

12 Komentarze

 1. Wiem że wsadzam kij w mrowisko ale jak słyszę “polaków” z zagranicy którzy spierniczyli z kraju za 0jro, dularami i lepszym życiem a dzisiaj piszą jak świętować 1,2,3 maja to otwiera mi się jeden przedmiot w kieszeni …… . Ja nikomu nie bronie świętowania { sam nie świętuję} ale nie lubię hipokrytów.
  Porównywanie demokracji i patriotyzmy USA z Polską jest trochę nie na miejscu w tej dziedzinie to my jesteśmy 200 lat za murzynami chociaż ego mamy takie że to Polacy uczyli amerykanów jeść widelcem.
  Panie Czarku nie wszyscy nie świętujący 1.2.3 maja to żli hejterzy my mamy po prostu inne zdanie.Nie zrywam flag i nie skaczę po orzełku ale mieszkam w tak “Dzikim” kraju że nie widzę powodów do świętowana może to się kiedyś zmieni ale na pewno nie prędko.
  Jesteśmy w podobnym wieku to jeszcze powinieneś pamiętać te “wymuszone” pochody z flagami . Nie wiem czy chciałbyś do tego wrócić i odgórnie ludziom kazać świętować.

  1. Myślę że dużo by pisać . ale mam nadzieję że się kiedyś potkamy bo bardzo chętnie bym podjął dyskusję i wymianę zdań . problem jest jeden i to już świat potwierdził . Kraje patriotyczne gospodarczo były i sa silniejsze od tych pozostałych . Pozdrawiam i byc może do zobaczenia

 2. Ja mam pytanie co do t2 w rzepaku, czy mieszanina Tazera i Spekfree wystarczy żeby dobrze to zrobić a jeśli tak to w jakich ilościach to zmieszać, I czy jak dodam imazume do zabiegu to będę miał sprawę robaka zamknięta juz do koszenia?

 3. Zabieg T2 zrobiłem na początku kwitnienia tebukonazol 125g azoksystrobina 125g i metkonazol 48g + mikro.Coś poszło nie tak bo na pędzie głównym starsze pąki zrobiły się pomarańczowe i zaczynają schnąć.pytanie co mogło być nie tak.z mikro poszła miedź w chelacie cynk chelat i molibden.

 4. Mam problem z głuchym owsem na polu (rozmnożył się w kilkuletnim obśmiewanie pszenica i owsem na zmianę). W zeszłym roku zasiadłem kukurydze- oprysk po siewie 30 kwietnia, koło 15 maja owies wyszedł na wierzch-poprawiałem po wschodowo – podziałało. Myślałem ze już spokój wiec zasialem pszenice ozima. 27 marca poszedł AxialPack teraz znowu zaczyna wychodzić.

  1.Poprawiać od razu puma czy czymś innym?
  Czy może zwalczać jak wyjdzie ponad łan i się zacznie wykłaszac?

  2.Planuje na tym polu rzepak ale się zastanawiam czy w rzepaku nie będzie jeszcze trudniej go zwalczyć?

 5. U mnie pojawiają się pierwsze kwiaty. 20.03 dawałem Toprex. A jak by teraz do Pictora coś dołożyć żeby już nie wjeżdżać na t3 bo w ubiegłym roku na t3 dałem tebukonazol i protiokonazol to kosiłem 03.08.ostatni w okolicy i jeszcze duże straty w ścieżkach bo mam belkę 12.5 . Co pan proponuje? Ale plon był 4.78 t z ha

 6. Mam takie pytanie czy jesli wystąpią szkodniki to jechać z opryskiem czy czekać na zabieg t3 . A jeśli chodzi o zabieg t3 czy dodać do niego aminokwasy po raz 4 siarczan magnezu i czy w tym okresie dobrym rozwiązaniem była by odzywka wapniową na łuszczyny gdzie dużo się pisze ze w tym okresie rzepak pobiera najwiecej tego składnika

 7. Czym zwalczyć w pszenicy ozimej przetacznik bluszczykowy? Niestety jest tego sporo.
  Miesiąc temu zabieg tribenuronem 25g i flurosypyr (herbistar 0,5)/ha lekko przyhamował chwasty, ale zaczynają odbijać. Podczas zabiegu było około 14 stopni, niestety w nocy 2-3

 8. Witam Panie Czarku,
  6 maja na T2 poszedl Pictor i po odcinku zastanawiam się co na T3 planowałem azoksystrobine z Tilmorem. Co Pan o tym sądzi jeżeli ok to w jakich dawkach?
  Na części zrobię próbę z Elatusem.
  Pozdrawiam

Back to top button