OSTATNIO DODANE

SZTUKA NAWOŻENIA STARTOWEGO AZOTEM ZBÓŻ OZIMYCH. | ODCINEK 111

ODCINEK #111

O tym jak rozkrzewić zbyt rzadkie zboża. O tym co to w ogóle są rzadkie zboża. Jak aplikować azot w trudnych czasach, jeżeli chodzi o ceny. Czy istnieją cudowne rozwiązania, aby było tanio i dobrze?Czy da się w sposób bezpieczny zredukować zbyt gęste zboże? Pierwszy wykład o azocie w zbożach ozimych, który otwiera cykl materiałów dotyczących tego tematu.

Hektar Wiedzy – zapraszam

***

WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Kopiowanie, powielanie, wykorzystywanie filmu bez zgody autora ZABRONIONE.
Copyright © 2020 Cezary Wincenciak

Zaloguj się
*
Twój login
Nazwa użytkownika nie może być pusta.
Please enter valid data.
*
Hasło
Hasło nie może pozostać puste.
Please enter valid data.
Wpisz co najmniej 1 znaków.
ZALOGUJ
 

 

Dodaj komentarz

19 Komentarze

 1. Witam . Czy tylko u mnie jest problem z odtworzeniem materiału ?
  A jeśli chodzi o cudo środek oszczędzający azot to w tym roku będę próbował coś takiego na 30 ha pszenicy i 30 ha rzepaku wiec zobaczymy czy to lanie wody czy faktycznie wiąże azot z powietrza itp.

 2. Witam. Późno siane pszenzyto po kukurydzy. Na tą chwilę od 2 do 3 pędów. Kizeryt zastosowany w styczniu 2 połowie. Fosfor potas średnia zawartos.
  Chce zastosować 400l RSM/ha + 2.5l n-lock/ha jednorazowo. Co o takim rozwiązaniu myślisz?

 3. Panie Czarku 😉
  Mam pytanie w temacie uzyskania optymalnej gęstości łanu, ponieważ ciężko jest znaleźć takie informacje, producent w charakterystyce odmiany podaje tylko gęstość siewu. Więc jak na tej podstawie odnieść się do ostatecznej gęstości łanu, czym się sugerować?
  Przykładowo:
  Moje pszenżyto ozime Belcanto tak jak podaje firma Danko powinno być zasiane 300-340szt./mkw a obecnie na moim polu średnia liczba pędów wynosi 550.

 4. Stosowal juz ktos ten cudowny środek? BlueN®, który wpisuje się w linię produktów przyszłości odpowiadających na założenia Europejskiego Zielonego Ładu. Jego dystrybutorem jest PUH Chemirol, który od lat widzi przyszłość w biologicznym stymulowaniu i nawożeniu upraw. Środek wpływa korzystnie na środowisko naturalne, bo zmniejsza ślad węglowy, a azotu dostarczanego przez BlueN® nie trzeba uwzględniać w bilansie azotu, który związany jest np. z limitem nawożenia, określonym m.in. w Programie azotanowym.

 5. Jeszcze bardziej przerażające jest to że są ludzie którzy w to wierzą.
  ( Np po negatywnym komentarzu produktu humus aktiv – zostałem delikatnie mówiąc dojechany przez potencjalnych klientów i samego autora)

 6. witam nie dawno Cie zacząłem subskrybowac jestem z okolic makowa i tak spotkałem sie juzz tym nie pamietam dokładnie jak sie to nazywało (wybacz) to był gdzies styczen chemirol gołymin mowiła mi pani ze cos takiego beda miec ale olałem temat i dodam ze sama zaproponowała czy nie jestem zainteresowany. ja ogolnie sceptycznie podchodze do tego jesli mi ktos na siłe cos proponuje ale czasami zaufałem i wyszło fajnie pozdrawiam i dzieki za fajny zastrzyk wiedzy 🙂

 7. Produkt zawierający bakterie produkujące azot (nazwy nie wymieniam) aplikowany w pszenicy jarej. Plon 7,0 ton z hektara. Nie twierdzę, że te 7 ton to tylko dzięki temu, gdyż ogólnie zastosowano wysoki poziom nawożenia, a okresowo pszenica miała trudne warunki z powodu suszy. Wydaje mi się jednak, że jakiś efekt był. Nie da się twgo jednak zweryfikować po jednym roku dlatego w tym roku ponowię aplikację i sprawdzę.

Back to top button