OSTATNIO DODANE

CAŁA PRAWDA O WYPŁUKIWANIU SKŁADNIKÓW W GLEBIE. | ODCINEK #105

ODCINEK #105

Dziś temat o który prosiliście, czyli wypłukiwanie składników w glebie. Co wolno robić, a czego nie wolno, aby nie generować strat dla siebie? Jak to jest ze stosowaniem nawozów w styczniu? Czy dawanie składników jest bezpieczne? Czy ma to swoje plusy? Odpowiedzi w materiale.

Hektar Wiedzy – zapraszam

***

WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Kopiowanie, powielanie, wykorzystywanie filmu bez zgody autora ZABRONIONE.
Copyright © 2020 Cezary Wincenciak

Zaloguj się
*
Twój login
Nazwa użytkownika nie może być pusta.
Please enter valid data.
*
Hasło
Hasło nie może pozostać puste.
Please enter valid data.
Wpisz co najmniej 1 znaków.
ZALOGUJ
 

 

Dodaj komentarz

9 Komentarze

 1. Panie Czarku , mnie też denerwują ciągłe zmiany i wiele z nich moim zdaniem jest nie potrzebnych .
  Myślę że niepotrzebnie zaczyna się pan zajmować polityką . Nie chcę być prorokiem ale to wcale nie zachęca do słuchania .
  Niech pan wróci do fachowej wiedzy rolniczej i propaguje na przykład spółdzielczość i wszelkie możliwe metody zrzeszania się rolników .
  Nie wiem czy opowieść o spinaczu do czapki i całego tego zamieszania wokół Polskiego ładu czegoś dowodzi .
  Pozdrawiam .

  1. W normalnych czasach widział bym tu pole do stwirzenia grupy zakupowej na bazie użytkowników portalu Hektar Wiedzy. Przykładowo w celu zakupów nawozów itp. Ale teraz to jakiś koszmar.

 2. Witam, co roku pod kukurydze i na łąki dawalem na wiosnę 300 polifoski 6 i potas mam na niskim lub bardzo niskim poziomie, jak to zmienić? Fosfor bardzo wysoko magnez wysokolub średnio, ph 5,5-6,5

 3. Przepraszam, ale chyba w tym zwiastunie nie było ani słowa na temat TEMATU – co to za przyprawianie (taka przyprawa co się pieprz nazywa).
  chyba jak się autor deklarował na początku, że konkretnie i na temat – to powinien się tej zasady trzymać
  ja specjalnie nie tracę czasu na słuchanie bzdur w telewizji (które nazywają się: wiadomości, fakty czy inne takie tam newsy) a tu masz?
  chciałem posłuchać o wypłukiwaniu składników a nie praniu mózgu
  pozdrawiam ozięble

 4. Witam. Co Pan mysli o takim nawożeniu pod kukurydze?
  Jesień: wapno naturalne 06a- 35% CaO, po miesiącu Superfosfat wzbogacony;
  Wiosna: Korn kali, a w podsiewacz Mocznik.
  Proszę o Pana opinie.
  Pozdrawiam

 5. Ja planuję dać około 140N tak mi wyliczył kalkulator nawozowy z którego korzystam od kilku lat  w przypadku pszenicy i jęczmienia  się sprawdzało. Posiadam na klasach 3a do 4a  zasobności średnie (badanie z jesieni 2019r)ph było wtedy niski bo 5.5 ale żuciłem około 4.5t wapna węglanowego  więc mam nadzieję że podbiło to Ph, obornik dawałem w ilości około 35t plus nawożenie 150kg polidapu i 150kg soli potasowej na jesieni  do tego około 150kg nawozu magnezowo siarkowy. Na wiosnę planuję dać 125kg jeszcze  nawozu magnezowo siarkowego i do tego wspomniane 140kgN  co o tym sądzicie czy to małpo czy optymalnie(na jednym kawałku chcę dać 200kg saletry  czyli 68NA resztę uzupełnić z moncznika uff  rozlewając dysami do rsm w tym samy terminie co saletra. 2 ostatnie zdj widać na nich inny odcień liści tam gdzie jesienią  rozlałem trochę tego moncznika uff. 

Back to top button