Dziś temat o który prosiliście, czyli wypłukiwanie składników w glebie. Co wolno robić, a czego nie wolno, aby nie generować strat dla siebie? Jak to jest ze stosowaniem nawozów w styczniu? Czy dawanie składników jest bezpieczne? Czy ma to swoje plusy? Odpowiedzi w materiale.
Hektar Wiedzy – zapraszam
***
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Kopiowanie, powielanie, wykorzystywanie filmu bez zgody autora ZABRONIONE.
Copyright © 2020 Cezary Wincenciak
Panie Czarku , mnie też denerwują ciągłe zmiany i wiele z nich moim zdaniem jest nie potrzebnych .
Myślę że niepotrzebnie zaczyna się pan zajmować polityką . Nie chcę być prorokiem ale to wcale nie zachęca do słuchania .
Niech pan wróci do fachowej wiedzy rolniczej i propaguje na przykład spółdzielczość i wszelkie możliwe metody zrzeszania się rolników .
Nie wiem czy opowieść o spinaczu do czapki i całego tego zamieszania wokół Polskiego ładu czegoś dowodzi .
Pozdrawiam .
W normalnych czasach widział bym tu pole do stwirzenia grupy zakupowej na bazie użytkowników portalu Hektar Wiedzy. Przykładowo w celu zakupów nawozów itp. Ale teraz to jakiś koszmar.
Witam, co roku pod kukurydze i na łąki dawalem na wiosnę 300 polifoski 6 i potas mam na niskim lub bardzo niskim poziomie, jak to zmienić? Fosfor bardzo wysoko magnez wysokolub średnio, ph 5,5-6,5
Zrezygnować z poli6 i dać rok lub dwa lata pod rząd po 400-500 Korn kali. ?
Przepraszam, ale chyba w tym zwiastunie nie było ani słowa na temat TEMATU – co to za przyprawianie (taka przyprawa co się pieprz nazywa).
chyba jak się autor deklarował na początku, że konkretnie i na temat – to powinien się tej zasady trzymać
ja specjalnie nie tracę czasu na słuchanie bzdur w telewizji (które nazywają się: wiadomości, fakty czy inne takie tam newsy) a tu masz?
chciałem posłuchać o wypłukiwaniu składników a nie praniu mózgu
pozdrawiam ozięble
Witam. Co Pan mysli o takim nawożeniu pod kukurydze?
Jesień: wapno naturalne 06a- 35% CaO, po miesiącu Superfosfat wzbogacony;
Wiosna: Korn kali, a w podsiewacz Mocznik.
Proszę o Pana opinie.
Pozdrawiam
Mi się podoba ale ten mocznik w podsiewacz to jak średnio
Ja planuję dać około 140N tak mi wyliczył kalkulator nawozowy z którego korzystam od kilku lat w przypadku pszenicy i jęczmienia się sprawdzało. Posiadam na klasach 3a do 4a zasobności średnie (badanie z jesieni 2019r)ph było wtedy niski bo 5.5 ale żuciłem około 4.5t wapna węglanowego więc mam nadzieję że podbiło to Ph, obornik dawałem w ilości około 35t plus nawożenie 150kg polidapu i 150kg soli potasowej na jesieni do tego około 150kg nawozu magnezowo siarkowy. Na wiosnę planuję dać 125kg jeszcze nawozu magnezowo siarkowego i do tego wspomniane 140kgN co o tym sądzicie czy to małpo czy optymalnie(na jednym kawałku chcę dać 200kg saletry czyli 68NA resztę uzupełnić z moncznika uff rozlewając dysami do rsm w tym samy terminie co saletra. 2 ostatnie zdj widać na nich inny odcień liści tam gdzie jesienią rozlałem trochę tego moncznika uff.
Każdy, kto myśli, wie że to WAŁ, nie ład.