OSTATNIO DODANE

DUŻY, MAŁY, BRAK, CZYLI JAK DBAĆ I REGULOWAĆ NIERÓWNY RZEPAK? | ODCINEK #89

ODCINEK #89

Materiał w całości o rzepaku. O tym co teraz jest ważne w uprawie tej rośliny. Jak reguluje się i popędza rzepaki słabe i bardzo słabe? Odcinek bardzo ważny, zwłaszcza w aspekcie zmieniającej się pogody.

Hektar Wiedzy – zapraszam.

 

***

WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Kopiowanie, powielanie, wykorzystywanie filmu bez zgody autora ZABRONIONE.
Copyright © 2020 Cezary Wincenciak

Prześlij do mnie film ze swoją opinią na temat portalu.
KLIKNIJ ABY PRZEJŚĆ DO FORMULARZA

Zaloguj się
*
Twój login
Nazwa użytkownika nie może być pusta.
Please enter valid data.
*
Hasło
Hasło nie może pozostać puste.
Please enter valid data.
Wpisz co najmniej 1 znaków.
ZALOGUJ
 

 

Dodaj komentarz

11 Komentarze

 1. Jak Zwykłe przydatny materiał bardzo dziękuję.
  Odnośnie odchwaszczania pszenicy czy jest sens dokładać na przykład do boxera oprócz DF i granstaru metrybuzynę w iłości 100 g a może 200 czy czy pozostać w dawce sugerowanej przez znanego producenta ~50 g , czy zwiększanie tej dawki ma w ogóle sens

 2. Panie Czarku co na rzepak, który jest dość równy w fazie 5-6 lisci właściwych? Czy 0,5 Caryxu i 125 g tebukonazolu pod koniec tygodnia nie będzie zbyt agresywnie i czy nie będzie za późno jakbym zastosował go po spodziewanym ochłodzeniu czyli pod koniec tygodnia?

 3. Jak zaopatrywać zboże w fosfor na glebie torfowej o PH 7,5 i niskiej zawartości tego pierwiastka (2,0). Przy bardzo dużej zasobności potasu i magnezu (25 i 10,5).Dodam że na tej działce (4 hektary) uprawiałem już pszenżyto jare (5 ton/ha).
  W zbożach ozimych dochodzi do wysadzenia.

 4. Witam Panie Czarku. Czy w kwestii regulacji preparaty X-Met 100 SL w dawce 0,3l metkonazol i mepik 300SL w dawce 0,3l chlorek mepikwatu. + oczywiście mikro.
  Wczoraj dana saletra 100kg/ha. Rzepak od 2 do 5 liści bardzo nie równy. Dziękuję za Pana porady w filmach wiele bardzo się przydało. Pozdrawiam

 5. W plantacji rzepaku wystąpiła prawdopodobnie fitotoksyczność.
  Przedplon pszenica ozima, odchwaszczana wiosna AVOXA PAK, na ściernisko poszło 5l Halvetica z 1,5l Chwastoxu Extra. Rzepak zasiany punktowo w ściernisko w metodzie ST, 300kg Polifoski 6 pod korzeń “w łapę”. Ze względu na występujące legi pszenicy cześć pola wcześniej została stalerzowana cześć zasiana prosto w ściernisko. Nie były wykonywane żadne zabiegi.
  Proszę o poradę co mogło spowodować taki stan rzeczy i co mogę zrobić?

Back to top button