OSTATNIO DODANE

ZAPOWIEDŹ | BĘDZIE OSTRO!!! CHOROBY T2 W OZIMINACH. | ODCINEK #70

ODCINEK #70

Jeżeli się sprawdzi to o czym mówią w prognozach pogody i jeżeli połączymy to z tym z błotem na polu to czeka nas wysyp chorób grzybowych. Jak się przygotować na to co nas czeka? Jakie substancje wybrać? Jakie produkty? Czy obecna aura pogodowa ma jakieś plusy? O tym właśnie ten wykład, na który zapraszam Hektar Wiedzy.

DOSTĘP_WYKUP_PLAN

Zaloguj się
*
Twój login
Nazwa użytkownika nie może być pusta.
Please enter valid data.
*
Hasło
Hasło nie może pozostać puste.
Please enter valid data.
Wpisz co najmniej 1 znaków.
ZALOGUJ
 

 

Dodaj komentarz

16 Komentarze

 1. Panie Czarku czy mogę zastosować w rzepaku Emot+Azoksystrobine+ Npk+micro+ aminonokwasy+bor+Chloro……!!! I do tego obniżyć ciecz do 155l ha przy rękawie powietrznym.

 2. Panie Cezary, dużo osób sieje u nas jare . Można by coś o grzybowkach w jarych? Z uwzględnieniem specyficznego owsa. No i oczywiście straczki bo zaraz będzie ten czas w łubinach , a może jest coś lepszego niż Gwarant:p

 3. Prosiłbym o jakiś komentarz odnośnie rynku nawozów. Zbliża się czerwiec więc czas kiedy zwykle można najkorzystniej kupić nawóz. Niektórzy jednak twierdzą, że wysokie notowania płodów rolnych spowodują, że nawozy nie stanieją tak jak to się działo zazwyczaj, a mogą wręcz podrożeć bo “nowa dostawa droższa” itp. Proszę o Pańską opinię w tej sprawie.

  1. Nawozy będą jeszcze droższe, gdzieś o tym grupa azoty mówiła bo jakiś główny składnik nawozów mocno zdrożał. Więc pewnie takie ceny, które teraz będą to będzie normalna cena w przyszłości.

 4. Panie Czarku.
  15 ha pszenżyta Rotondo po 2 dawkach N łącznie 120 kg wschodnie Mazowsze. Nie ma okna pogodowego na T1 regulację – wiatr . Presja chorób jeszcze mała, kolanko ucieka .
  Jechać na siłę w wiatr czy cierpliwie czekać na okno pogodowe ???

 5. Panie Czarku na T1 w pszenicy kilka dni temu zastosowałem zalecaną dawkę Revyflex. Basf zaleca na T2 Rewysky 1,25-1,5 l/ha jednakże wydaje mi się, że bardziej atrakcyjne cenowo byłoby zastosowanie Elatus Era 1l/ha. Czy Elatus w tym przypadku w Pana ocenie byłby dopuszczalny? Pozdrawiam.

 6. Panie Czarku. Wczoraj pryskałem na skracanie jęczmień zimowy etefon plus asystent 0,8 Litra na hektar (kupno chemirol) dziś odbrwienia tak jakby grzyb atakował. Drugie pole pszenica Medax Max plus CCC plus Asystent (O,3 + 0,5) i to samo. Czy jest możliwe że po dodaniu Asytenta-przylepiacza takie coś powodowało???? Czy warto dodawać przylepia-cze???

 7. Witam panie Czarku. Na t1 dałem Modus, unix + celsivo, agravita comlpet, agravita 48, siarczan magnezu. Na T2 poszlo elatus plus 0,6 + menara 0,6 , agravita fosforowa , siarczan magnezu. T2 zastosowałem 21 mają na liść podflagowy ze względu na pojawienie się septoriozy i dtr. Na T3 chce dać sakure. Pytanie na liść flagowy podać jeszcze mikro i makro z grzybowka czy dać spokój i czekać na grzyba w kłosie.

Back to top button