OSTATNIO DODANE

ZAPOWIEDŹ | POLIDAP + KIZERYT, CZYLI NAWOŻENIE KUKURYDZY 2.0.| ODCINEK #67

ODCINEK #67

O kukurydzy mówi się w Polsce bardzo dużo. Jest to przecież roślina uniwersalna, dlatego też wzrasta bardzo szybko areał jej uprawy. Czy wszyscy mają już swój model? Czy zawsze mocznik jest lepszy niż saletrzak? Czy kukurydze można podkręcić nawozami organicznymi? Jak tą rośliny uprawiać na glebach kwaśnych? Co to jest struwit? W tym materiale wszystko to, co powinniście wiedzieć o nawożeniu kukurydzy.

Hektar Wiedzy – zapraszam.

DOSTĘP_WYKUP_PLAN

Zaloguj się
*
Twój login
Nazwa użytkownika nie może być pusta.
Please enter valid data.
*
Hasło
Hasło nie może pozostać puste.
Please enter valid data.
Wpisz co najmniej 1 znaków.
ZALOGUJ
 

 

Dodaj komentarz

11 Komentarze

  1. Witam. Proszę o poradę odnosnie nawożenia qq uprawianej w monokulturze przez kilka lat ph na poziomie 6.5 zasobnosc gleby w PK na poziomie średnim. Zawsze dawałem ok 500 kg polifoski 6 i 300 kg mocznika na ha czy to dobre rozwiązanie?

  2. STRUWIT??? Jak dla mnie to sciema, nie świadomy czegoś takiego rok temu tak właśnie zasiałem swoje 23ha qq bo pomyślałem że warto oprócz polidapu dorzucić jeszcze SMG (kizeryt). Efekt taki że tak jak pan Cezary Wincenciak mówi że przy wysokim ph powinna być przyswajalność fosforu, tak do żniw qq mała fioletowa kręciło ją na marglach skrajnie zasadowych (oglądając odcinek myślałem że coś w tym roku zmienię, a okazało się że przez przypadek już to zmieniłem bezskutecznie rok temu)
    Wniosek? na takich ziemiach rzepak/jęczmień

  3. Dzien Dobry chciałem sie zapytać o nawożenie pod kukurydzę. Posiadam NPK 8 20 30 do podsiewacza i do tego chciałem podać RSM32 w ilości 400l/ha przed siewem i wymieszam to talerzówką czy to jest dobre rozwiązanie??? Czy lepiej podać RSM przy 3-4 liściu po wschodach???

    1. Dzien Dobry chciałem sie zapytać o nawożenie pod kukurydzę. Posiadam NPK 8 20 30 do podsiewacza i do tego chciałem podać RSM32 w ilości 400l/ha przed siewem i wymieszam to talerzówką czy to jest dobre rozwiązanie??? Czy lepiej podać RSM przy 3-4 liściu po wschodach???

Back to top button