OSTATNIO DODANE

MRÓZ + ZABIEG = FITO… CO DALEJ Z POGODĄ? | SZYBKA PORADA #13

SZYBKA PORADA #13

Zawitało do nas zimno. Od zaprzyjaźnionych rolników dowiaduję się, że na południowym wschodzie leży śnieg (5 cm), w centralnej Polsce – przymrozki.  Co to wszystko oznacza? Jak powinniśmy teraz zareagować? Wszystkiego dowiesz się z tego materiału.

Hektar Wiedzy – Zapraszam

DOSTĘP_WYKUP_PLAN

Zaloguj się
*
Twój login
Nazwa użytkownika nie może być pusta.
Please enter valid data.
*
Hasło
Hasło nie może pozostać puste.
Please enter valid data.
Wpisz co najmniej 1 znaków.
ZALOGUJ
 

 

Dodaj komentarz

25 Komentarze

 1. Witam,
  chciałbym wykonać oprysk na skracanie i ochronę T1 w pszenicy ozimej preparatem Moddus i Delaro oraz mikro, jakie dawki powinienem zastosować te z etykiety czy niższe? jak niższe to o ile?

 2. Witam
  Czy stosując nawożenie w pszenżycie na ok 5-6 ton (130N) warto inwestować w mikro (np Yaravita zboże)? Czy przy takim nawożeniu nie będzie zauważalnej zwyżki plonu?
  To samo pytanie czy jeśli nie widać niedoborów makro: P, K, to czy potas i fosfor dolistnie może zwiększyć plon?

  stanowisko: pH 5,7- 6, zasobności P- wysoka K niska/ średnia MG b. wysoka), obornik ok 2-3 lata temu
  klasy 4a, 4b, 5

 3. Panie Czarku . Czy jest szansa, by w kolejnych materiałach opowiedział Pan co nie co , o “wielkim okresie wzrostu zbóż” . Fakty , mity oraz czego w tym okresie robić nie wolno . Pozdrawiam .

  1. Też mam ten problem, nie tylko z tym filmem. Wiele ostatnich filmów nie mogę oglądać. Oprócz zapowiedzi z yt.
   Próbowałem na różnych przeglądarkach, na tel i laptopie i nic. Ktoś coś wie??

   1. No jest taki problem, że opłaciłem na pół roku subskrypcję. Nawet już oglądałem na niej odcinki, a tu nagle że wszystkich materiałów mogę oglądać tylko zapowiedzi. Pisałem maila i nie dostałem odpowiedzi, a minęły już prawie 2tyg.

 4. Przepraszam ale mam pytanie do odcinka 56 NAWOZY NA ŚNIEG – ROZWAGA CZY GŁUPOTA? Wiem , że temat jest teraz nieaktualny ale to już tak na przyszłość . Czy pan panie Czarku odpowie czy ktoś inny z forumowiczów. Przykładowo chciałbym wprowadzić fosfor na oziminy to jaki nawóz mógłbym zastosować ? Fosforan amonu zawiera azot a jak wiadomo azotowych nie można przed 1 marca , polidap to samo i jakby nawet jakąś polifoskę to też jest azot . To co można zastosować ?? Proszę o podpowiedź.

 5. Witam Zrobiłem zabieg T1 w rzepaku przed swiętami podczas pięknej pogody- około tydzień przed spadkiem temperatury do -5stopni. Teraz po 2 tygodniach rzepak zrobił się żółty. Dlaczego? Poszło 0,5 l toprexu, robak proagro 125sl, siarczan i bor

 6. Mogę stosować toprex w fazie zielonego paką? Mam go na magazynie bo miał iść na T1 ale warunki jakie były u mnie nie umożliwiły wjazdu w pole bo albo lało albo było słonecznie z temperaturą poniżej 10 stopni.

Back to top button