OSTATNIO DODANE

ZAPOWIEDŹ | DESMEDIFAM WYCOFANY, CZYLI CZYSTE BURAKI PO NOWEMU. | ODCINEK #66

ODCINEK #66

Odchwaszczanie buraków w 2021 roku – trudne. Wycofano jedną z kluczowych substancji czyli desmedifam. Niby jedna substancja a gotowych produktów dużo mniej. Zatem, jak likwidować chwasty w tym roku? Jak odchwaszczać przedschodowo? Jak to robić po wschodach buraków? A co z pH wody? W tym materiale postaram się odpowiedzieć na te pytania.

Hektar Wiedzy – zapraszam.

DOSTĘP_WYKUP_PLAN

Zaloguj się
*
Twój login
Nazwa użytkownika nie może być pusta.
Please enter valid data.
*
Hasło
Hasło nie może pozostać puste.
Please enter valid data.
Wpisz co najmniej 1 znaków.
ZALOGUJ
 

 

Dodaj komentarz

19 Komentarze

  1. Witam panie Cezary mam taki dylemat pszenżyto ozime Borowik ma już kolanko około centymetr +/- nad węzłem krzewienia i pytanie czy skracać jutro bo ma być pogoda ok 15st. potem ochłodzenie na tydzień czy jeszcze poczekać na ocieplenie jeszcze tydzień. Z góry dziękuję.

  2. Dzień dobry,
    Mam pytanie dotyczące odchwaszczania rzepaku ozimego. Dnia 31.03 zastosowałem środek gala, ilość ok. 0,4-0,45 l/ha, zabieg po 2 ciepłych dniach jak i po zabiegu było ciepło, zgodnie z Pana zaleceniami. Niestety marnie to wygląda, najliczniej spadły rumiany, reszta chwastów się trzyma. Czy mogę poprawić środkiem Korvetto 1 l/ha? Dodam, że 11.04 rzepak dostał bor, mikro, mocznik i siarczan. Z góry dziękuję za odpowiedź.

  3. Czy mogę na pierwszy zabieg w burakach zastosować: Goltix Titan – 1,5l ( 760g – metamitron + 60g chinomerak) + PowerTWIN ( fenmedifam 200g + etofumesat 200g) – czy dawka chinomeraku niebędzie za wysoka w stosunku do zaniżonej dawki metramitronu?

Back to top button