OSTATNIO DODANE

ZAPOWIEDŹ | WYKORZYSTAJ CIEPŁO! | SZYBKA PORADA #12

SZYBKA PORADA #12

Kolejna SZYBKA PODADA. W materiale o tym jak wykorzystać nadchodzące dni ciepła.

Hektar Wiedzy – zapraszam.

DOSTĘP_WYKUP_PLAN

Zaloguj się
*
Twój login
Nazwa użytkownika nie może być pusta.
Please enter valid data.
*
Hasło
Hasło nie może pozostać puste.
Please enter valid data.
Wpisz co najmniej 1 znaków.
ZALOGUJ
 

 

Dodaj komentarz

26 Komentarze

 1. Dziś w nocy -2 jutro 13 stopni w dzień w nocy 4 sobota 17 dzień, noc 7, niedziela to samo, poniedziałek 19 noc 7. Od wtorku temperatura spada do 1 w nocy i nadają opady. Odchwaszczanie pszenicy lancet plus. Lepsze ciepło przed czy po zabiegu ? Na kiedy się nastawić ? Dwa dni od przryozku wystarcza ? Jechać w sobotę czy zacząć w niedzielę?

 2. Dziś w nocy -2 jutro 13 stopni w dzień w nocy 4 sobota 17 dzień, noc 7, niedziela to samo, poniedziałek 19 noc 7. Od wtorku temperatura spada do 1 w nocy i nadają opady. Odchwaszczanie pszenicy lancet plus. Lepsze ciepło przed czy po zabiegu ? Na kiedy się nastawić ? Dwa dni od przryozku wystarcza ? Jechać w sobotę czy zacząć w niedzielę? Tak samo jak temat wygląda z innymi zabiegami ile czekać od przymrozku ?

 3. Witam
  Mam do pana kilka pytan moze mi pan cos doradzi
  – T1
  – czy do fungicydu DUET STAR + PROTIOKONAZOL 0,5L + SOLATENOL 0,3L CZY TO MA SENS CZY MOZE COS ZMIENIC

  -CZY DOKLADAJAC SOLATENOL 0,3L DO WIRTUOZA NC NIE WYBUCHNIE W OPRYSKIWACZU

  – MOZE PO DAL BY MI PAN JAKIS PRZEPIS NA MIKRO NA RZEPAK I NA ZBOZA

 4. Panie Czarku, z uwagi na brak możliwości odpowiednio wczesnego siewu, zimna wiosnę, mam do Pana pytanie czy istnieje jakiś sprawdzony przez Pana sposób na dokrzewienie pszenicy jarej, modus start nie ma na nia rejestracji, a myślałem o modus start + mikro w formie chelatów Cu Zn Mn oraz Bormax i Mn Mikrowit czy taki zabieg w połączeniu bedzie ok i ma sens? Oczywiście wiem ze jeszcze daleko do tego zabiegu

 5. Witam zgodnie z poradą można przeprowadzić odchwaszczania zboża mam zakupiony rexade pak na etykiecie pisze że przez kolejne sześć dni temperatura nie powinna spaść poniżej 5 stopni a od wtorku przymrozki co robić?

 6. Witam Panie Czarku herbicyd rexade pak ile nocy przed zabiegiem i po zabiegu bez przymrozków powinno być żeby było ok a drugie pytanie ile czasu od zabiegu herbicydem odczekać aby rozsiac drugą dawkę azotu bardzo proszę o odpowiedź i doradztwo .

 7. Z tym cieplem i dobrymi warunkami na zabiegi to nie jest tak .
  Pogoda sie zmienia i jak nie jest zimno to za chwilę wiecznie albo deszczowo .
  Jak na razie nie widac odpowiedniej pogody na zabiegi

 8. Witam, czy jest sens jutro wjeżdżać w rzepak z regulacją fungicydem i insektycydem jeżeli we wtorek dość zimno około czterech stopni, w piątek teraz było zimno w sobotę koło 17 ale strasznie wiało dziś tak samo wieje i do tego niedziela to nie bardzo, co robić czekać czy pryskać jutro? Lubelskie rzepak ma około 5, 10 cm wysunięty pąk wierzchołkowy do góry.

  1. Dokładnie to samo pytanie mam i też z lubelskiego. Słodyszek już grasuje, jutro ostatni ciepły dzień, ale wietrzny, więc czy zabieg insektycydem ma sens wieczorem, kiedy następnego dnia ma już być poniżej 10 stopni?

   1. Od niedzieli już ma być ciepło ? w poniedziałek i wtorek ma być 14 i bez wiatru, to może się uda w te dwa dni wykonać zabiegi,,a dzisiejszy śnieg trochę wychamuje szkodniki,nie wiem co robić mam z tamtego roku chloropiryfos , i on najlepiej by wyniszczył w szystkie robactwa i jaja, albo zrobić dozwolonymi ,mam carnadine z cyperkilem,nie wiem czym zrobić?

 9. Witam,
  Panie Cezary chciałbym wykonać oprysk na skracanie i ochronę T1 w pszenicy ozimej preparatem Moddus i Delaro oraz mikro, jakie dawki powinienem zastosować te z etykiety czy niższe? jak niższe to o ile?

 10. Witam,
  chciałbym wykonać oprysk na skracanie i ochronę T1 w pszenicy ozimej preparatem Moddus i Delaro oraz mikro, jakie dawki powinienem zastosować te z etykiety czy niższe? jak niższe to o ile?

 11. Witam mam pytanie czy ktoś z Państwa siał może pszenice Jarą Tybalt ?
  Jeżeli tak to proszę o wasze spostrzeżenia na co zwrócić uwagę jakie zabiegi warto wykonać i w jakim terminie jestem młodym rolnikiem każde spostrzeżenie czy rada mile widziana.

  Z góry dziękuję Adam

Back to top button