OSTATNIO DODANE

GRZYBÓWKA W ZBOŻACH – PO NOWEMU… | ODCINEK #64

ODCINEK #64

Przyszedł czas na dyskusję o zabiegu T1 w oziminach. Postęp w fungicydach jest raczej wsteczny dlatego, że wycofuje się powoli substancje, które były: skuteczne, tanie i bezpieczne, a napewno nie bardziej szkodliwe niże te, które zostawiono. Zapewne pula fungicydów będzie się systematycznie zmniejszała. Jak to robić w 2021 roku? Nowe produkty, nowe substancje w tym materiale.

Hektar Wiedzy – zapraszam.

DOSTĘP_WYKUP_PLAN

Zaloguj się
*
Twój login
Nazwa użytkownika nie może być pusta.
Please enter valid data.
*
Hasło
Hasło nie może pozostać puste.
Please enter valid data.
Wpisz co najmniej 1 znaków.
ZALOGUJ
 

 

Dodaj komentarz

30 Komentarze

 1. Zabieg T1 moja mieszanina:

  Tern 0.41l/ha + Promax 0.83l/ha+SYRIUS 0.83l/ha
  A do tego Naturalny Plon 1l/ha+
  siarczan magnezu 6.5kg/ha+

  P..S

  Wcześniej stosowałem RSM32% w dwóch dawkach łącznie 420l/ha + Sulvit 8.5l/ha

  Nawozenie dolistne:
  Siarczan magnezu 6.5kg/ha+ RSM 7l/ha+
  Nanogro Aqva 250ml/ha + Alfa Mikro 1.7l/ha

  Po zabiegu T1 planowane skracanie w odpowiedniej fazie 1kolanka jednorazowe.
  Modus 0.3l/ha (solo)

 2. Zasiałem jęczmień jary na polu gdzie mam problem z różnego rodzaju trawami, co roku mam problem z odchwaszczaniem tego pola, jaki środek lub substancje zastosować żeby pozbyć się tego?

 3. Pytanie nie w temacie t1 . Odnośnie wapnowania,
  Istnieje możliwość rozsiania wapna na pszenicę ozima w ubiegłym roku wapnowanie produktem nordkalk. Na wiosnę pojawiły się w dołkach objawy kwaśnej gleby , pszenica marnieje istnieje jakieś wapno kto by pomogło przetrwać uprawie do zbiorów( interwencyjne )czy dopiero po zbiorach ?

   1. Dokładnie. Wapno podbiera duże ilości wody, wody której później może Ci zabraknąć. Chyba lepiej będzie poczekać i po żniwach wjechać z odpowiednią dawką. Jakie masz pH, jaka gleba??

 4. Panie Czarku, stosuję bufor do zmniejszenia ph cieczy i polepszenia oprysku, konkretnie Bufor X z Agrii.
  Czy do jakichkolwiek zabiegów dodawać rsm w ilosci 3-5 lit/ ha w celu polepszenia wchłaniania, czy lepiej nie dodawać?
  Zabiegi idą z górnej półki w pełnych dawkach.

 5. Panie Czarku co będzie lepsze na t1 w pszenicy przedplonem była też pszenica , Input triple w dawce 1,25l czy duet na start w większych dawkach czyli fexity 0,5l + empartis 1,5 l/ha praktycznie ten sam koszt obu środków ? czy może coś Pan lepszego zaproponuje w podobnych pieniądzach

 6. Pytanie, dałem już 2 dawkę azotu w pszenicy ozimej, dzisiaj przyszedł do mnie wynik analizy gleby (2 miesiące czekania) i na jednej działce mam ph 4,9 czy i w jaki sposób mogę szybko podnieść odczyn gleby? Wapno granulowane ale jaki rodzaj?

 7. Pytanie czy trzeba odczekać kilka dni z podaniem 2 dawki Azotu saletry jak Pryskałem zboża Herbicydem i po pryskaniu ile odczekać z odżywką .Herbicyd hamuje blokuje chwasty, pobieranie składników pokarmowych jak i tlen ,parę godzin po pryskaniu ( czy azot nie pobudzi chwasta do życia ?)///// .MIŁO BY BYŁO TO USŁYSZEĆ W SZYBKIEJ PORADZIE a nawet ktoś j z czytających jak by odpowiedział . ////// Kiedyś najpierw dożywiłem owies a za dwa dni opryskałem na chwasty na drugi dzień chwast leżały

 8. Witam.
  Mam pytanie, leży mi na półce:
  – Tebukonazol (AMBROSSIO 500 S.C. 500 g/l 45,4%)
  -metkonazol (Plexeo 60 EC 60 g/l 6,70%)
  – fenpropidyna (ANDROS 750 EC 750 g/l (80,04%)
  Chciałbym z tego zrobić T1 w pszenicy, pytanie polega na tym w jakich dawkach to zmieszać i czy coś ewentualnie dokupić, a coś odpuścić .?

Back to top button