OSTATNIO DODANE

AZOT, REGULACJA, SZKODNIKI, SIEW. | SZYBKA PORADA #10

SZYBKA PORADA #10

Środa, SZYBKA PODADA. Wiosna więc pracy jest dużo i właśnie z tego względu materiał nie jest krótki. W nim między innymi to co powinniście zrobić teraz, co za chwilę w rzepaku, zbożach, użytkach zielonych. Podpowiem również w temacie siewu.

W tym materiale odpowiedzi na zadane przez Was pytania pod niedzielnym odcinkiem nr #63.

Hektar Wiedzy – zapraszam.

DOSTĘP_WYKUP_PLAN

Zaloguj się
*
Twój login
Nazwa użytkownika nie może być pusta.
Please enter valid data.
*
Hasło
Hasło nie może pozostać puste.
Please enter valid data.
Wpisz co najmniej 1 znaków.
ZALOGUJ
 

 

Dodaj komentarz

12 Komentarze

  1. Pszenica i pszenżyto ma początek strzelania. Nawożenie jakie już poszło to jedną działkę po rzepaku 60kg azotu na pszenżyto, a na słabsze poszło po 80 i 100 kg czystego azotu. W pszenicach poszła 1 dawka w podstawie 52kg azotu i potem poszła dawka uzupełniająca średnio 40 kg azotu na ha czyli na pszenice razem 92 kg/ha. I teraz pytanko jakie macie pomysły.
    Warto by było wysypać 50 kg N przed kolankiem czy nie bardzo/ dawać resztę planowanego nawożenia czyli do 180 czy podzielić na dwie jeszcze uwzględniając, że lubi u nas nie padać ? A jeśli chodzi o pszenżyto to czy uzupełnić dawkę do maksa, łokaś przerzedził trochę plantacje oprócz tej po rzepaku 60N. Pomyślmy trochę nad tym czy coś takiego ma sens.
    Czy ktoś widzi lepszą opcję? Pozdrawiam

  2. Ma być kilka dni ciepłych a później kolejne ochłodzenie i możliwe poranne przymrozki, jaką strategię na wiosenne odchwaszczanie wybrać ? Atakować z herbicydem w poniedziałek czy “po świętach” ? Pola zachwaszczone różnie, niektóre mocno inne lekko. Nie chciałbym robić poprawki wiosennego odchwaszczania. Proszę o propozycje. Z góry dziękuje i pozdrawiam

  3. Mam pytanie odnośnie 2 dawki azotu. Jeżeli pod pszenicę na jesieni dostarczyłem około 150 kg N w oborniku i na początku marca zastosowałem 60 kg N to co z 2 dawka w takiej sytuacji??? Siew 25 wrzesnia

Back to top button