OSTATNIO DODANE

JAK SKUTECZNIE I BEZPIECZNIE ODCHWASZCZAĆ OZIMINY? | ODCINEK #63

ODCINEK #63

Jak w nadchodzącym sezonie odchwaszczać oziminy? W jaki sposób zrobić to skutecznie i bezpiecznie, aby nie było zalegań w glebie? Jakie substancje aktywne zastosować? Jakie produkty? Jakie mieszaniny? Ich dobre i złe strony. O tym wszystkim ten właśnie wykład dotyczący trudnego – odchwaszczania ozimin.

Hektar Wiedzy – zapraszam.

DOSTĘP_WYKUP_PLAN

Zaloguj się
*
Twój login
Nazwa użytkownika nie może być pusta.
Please enter valid data.
*
Hasło
Hasło nie może pozostać puste.
Please enter valid data.
Wpisz co najmniej 1 znaków.
ZALOGUJ
 

 

Dodaj komentarz

45 Komentarze

 1. Jaki środek mogę zastosować na pszenice i pszenżyto ozimę jeśli pryskałem na jesieni od chwastów ale chciałby zrobić poprawkę gdzyż mam ciągły problem z przytulią czepną?

 2. Witam wracam do pytnia o rzepaku bo Pan nie odpisał co z rzepakiem gdy jest zgryziony przez sarny i jelenie przy samej ziemi i został sam korzen na dużej ilości pola jaki będzie spadek plonu? Bo mam spór z myśliwymi i oni mi wciskają że on się rozkrzewi i będzie dobrze.

 3. Witam,
  czy do jednego zabiegu na grzyba i robaka w rzepaku ( ma być stosowany caryx + tarcza łan+ inazuma) można dodać herbicyd na jednoliścienne (labrador). Jesienią nie było zabiegu na jednoliścienne (rzepak siany po pszenicy ozimej), czy lepiej zabieg na jednoliścienne zrobić osobno? Z góry dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam.

 4. Witam Serdecznie Wydzierzawilem zaniedbane pola i posiałem zboża. Co zastosować na owies głuchy, przytulię czepną oraz perz, które w dużej mierze rosną na polu w uprawach jęczmieniu ozimym, pszenicy ozimej oraz pszenżycie ozimym?

 5. Panie Czarku na zabieg T1 planuję w pszenicy ozimej planuję dać
  Revyflex +Flexity w dawce 0,5 litr na ha. Dodatkowo mikro Intermag i basfoliar w dawce 5 litr na ha. Moje pytanie brzmi czy to dobre rozwiązanie.Zaznaczę że pszenica jest po pierwszej dawce azotu zaksan w ilości 250 kg na ha równ ież 180 kg kizerytu posiane późną jesienią fosfor i potas na wysokim poziomie ph gleby 7.

 6. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że z Axialem trzeba uważać jeśli ktoś planuje po pszenicy siać zioła… U nas 0,5ha melisy poszło pod talerz bo po prostu nie po wschodziła… Także zaleganie w głębie jest

 7. Co z poplonami typu facelia, łubin po wiosennym zabiegu Mustangiem Forte i na tym samym polu w planach siew buraków strip til.Planowany tylko gruber po zbiorze pszenicy żeby wymieszać wapno.

 8. Dobry Wieczór
  W prognozach długoterminowych idzie ciepło, ale nie na długo… Co zrobić pierwsze?? Czy rozlać mikro z aminokwasami na zboża ozime kiedy w nocy temperatura wejdzie na plus (późno siane), czy wjechać z odchwaszczaniem przynajmniej na jednoliścienne.
  Jaki dostęp między tymi zabiegami?
  Ile wcześnie trzeba wykonać przed spodziewanymi spadkami temperatur??
  Dzisiaj było minus 5 w nocy, śnieg do 5 cm. Powiat puławski.

  Pozdrawiam

 9. Witam. Czym zwalczyć teraz bylice pospolitą w pszenicy ozimej? Czy chwastox trio 390sl da rade mimo że niema rejestracji? Bo chwastox trio 540sl już nie ma, a on miał rejestrację. Roślina nastepcza znowu pszenica lub kukurydza.

Back to top button