OSTATNIO DODANE

JAK WALCZYĆ Z CHOWACZEM I CHOROBAMI W RZEPAKU? | ODCINEK #62

ODCINEK #62 | ZWIASTUN

Jak walczyć w tym roku z chowaczem? Czy na wiosnę wszystkie choroby w rzepaku są takie same do zwalczania? Czy wszystkie produkty, które znacie tak samo działają? Dziury w rzepaku, dlaczego powstają? Co z tym azotem? Czy mimo ograniczeń w tym roku da się zadbać o rzepak?

Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziecie w tym materiale.

Hektar Wiedzy – zapraszam na wykład.

DOSTĘP_WYKUP_PLAN

Zaloguj się
*
Twój login
Nazwa użytkownika nie może być pusta.
Please enter valid data.
*
Hasło
Hasło nie może pozostać puste.
Please enter valid data.
Wpisz co najmniej 1 znaków.
ZALOGUJ
 

 

Dodaj komentarz

27 Komentarze

 1. Co sądzicie o nowym zaleceniu syngenty o stosowaniu toprexu w dawce 0.35 wiosną jak dla mnie moze to być za skromnie na dobrą regulacje i skuteczna ochronę? A może się mylę od lat wiosna bylo 0.5 a jesienią 0.3?

 2. Trochę nie w temacie, ale pytanie dotyczy siewu owsa, czy istnieje ryzyko, że siejąc go na 5 dni przed kolejnymi przymrozkami rzędu 6 7 stopni, omrozi, uszkodzi kiełki. Z góry dzięki za odpowiedź.

 3. Witam! Mam pytanko odnośnie “Na” to znaczy sodu ponieważ widziałam produkty na trawę i buraki gdzie jest on w składzie. Czy to ma sens i co on daje? Pytam dla tego bo nigdzie pan o tym nie wspomina, a skądinąd widziałem go w produkcie Yara miła pod buraka. Był on tam dodany przy obniżeniu na to miejsca ilości potasu.

 4. Witam. Czy będzie prawidłowo zastosować taki mega mix toprex 0,5 + na robaka jeśli będzie+ mikro ( B+Mo+Mn+ Zn+ Cu+ Fe – własny mix helatow) + trochę mocznika + trochę siarczanu magnezu + na słaba plantacje aminokwasy ? To wszystko w 250 – 300 litrów wody /ha. Nie uszkodzi taka mieszanina rzepaku? Pozdrawiam i czekam na odcinek o pszenicy.

 5. Witam Panie Czarku.
  Czy jak mam trochę Proteusa na robaka to czy warto go jeszcze zastosować a jak tak to już teraz w pierwszym zabiegu czy poczekać a teraz dać coś innego? Druga sprawa że mam problem z wyżartym rzepakiem przez sarny i łosie czy jest sens jeszcze ratować jak zniszczenia są na 70 % pola? Ugryzione całe części nawierzchnie zostawione tylko kikuty i cześć korzeniowa. zgłoszone juz do koła łowieckiego ale chce jeszcze troche o niego powalczyć tylko nie wiem jak? Prosze o jakąs rade. Jak pomóc pszenicy gdy na jednym pasie od miedzy mamy żółte przebarwienie tak jak by ją przypaliło po zastosowaniu jesienią oprysku od chwastów? Pozdrawiam i życze zdrowia

 6. Witam czy do tej odżywki którą będę dawał Azot-13, Fosfor- 40, Potas-13, na kukurydzę i zboża mogę dodać 15 kg siarczanu magnezu i 18kg mocznika czy fosfar będzie w tym przeszkadzał

 7. Witam,
  ponawiam pytanie pod tematycznym filmem:
  czy do jednego zabiegu na grzyba i robaka w rzepaku ( ma być stosowany caryx + tarcza łan+ inazuma) można dodać herbicyd na jednoliścienne (labrador). Jesienią nie było zabiegu na jednoliścienne (rzepak siany po pszenicy ozimej), czy lepiej zabieg na jednoliścienne zrobić osobno? Z góry dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam.

 8. Witam. Czy 0,7 Caryx + 0,33 Plexeo + 0,25 Ambrossio bedzie zbyt mocno skracający dla rzepaku? Jako fungi wydaje się dość kompletny. Inazuma raczej 0,25 niż 0,2 z obserwacji na moich polach.

 9. Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy warto zastosować w rzepaku ozimym ( odmiana mieszkańcowa ) w zabiegu t1 rozwiązanie 0.5l caryxa I 0.3l ( 90g ) czystego protiokonazolu ? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Back to top button