FILMYOSTATNIO DODANEPREMIUM

CAŁA PRAWDA O… UPRAWIE PASOWEJ. [CZĘŚĆ 1.]

PREMIUM #1

Bardzo się cieszę, że mogę zaprezentować Wam pierwszy odcinek obiecanego filmu dedykowanego UPRAWIE PASOWEJ. Prezentujemy go po raz pierwszy tu – na portalu hektarwiedzy.pl .
W tym wyczekiwanym materiale przedstawię historię uprawy roli, początki uprawy pasowej. Kto i gdzie ją zapoczątkował. Jak to robić? Jakie gatunki uprawiać z wykorzystaniem Strip-Tillu? Jak podawać nawozy? Opisze zasady siewu z wykorzystaniem tej metody.
Czy ma ona jakieś wady? – o tym też w pierwszej części (będą dwie ?).

HektarWiedzy – zapraszam na pierwszą część pierwszego odcinka PREMIUM

***

WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Kopiowanie, powielanie, wykorzystywanie filmu bez zgody autora ZABRONIONE.
Copyright © 2020 Cezary Wincenciak

 

 

 

 

Dodaj komentarz

177 Komentarze

  1. Świetny, merytoryczny materiał. Myśle, że dla wielu rolników w tym dla mnie interesujący byłby materiał o uprawie alternatywnej dla uprawy pasowej, dla mniejszych gospodarstw. Mam nadzieje, że kiedyś takowy się pojawi :).
    Wracając do Pańskiego pytania o opłatę 12 PLN za dostęp do portalu jestem za :).

  2. Panie Cezary spóźniłem się z wapnem na Trwałe Urzytki Zielone i moje pytanie czy jeszcze teraz mogę wysiać wpano jak śnieg stopnieje czy absolutnie nie ma to sensu i wysiać za rok w grudniu

  3. Super materiał wreszcie przedstawiony w konkretny sposób w polskim rolnictwie. Czy mugł byś przedstawić więcej informacji na temat duże ilość obornika w parze z uprawa pasową, wady i zalety. Sądzę że dużo osób było by tym zainteresowane.

  4. Bardzo fajny i wartościowy materiał
    Co do tych 12 zł miesięcznie za korzystanie ze strony ja osobiście jestem w stanie płacić tak symboliczną kwotę za tak dużą wiedzę lecz będziesz musiał się liczyć z tym że owiele mniej osób będzie korzystało z tej strony . Wymienię kilka przykładów np. osoby starszej daty jak jak np. mój tato który na bieżąco ogląda twój kanał i czerpie z niego wiedzę nie będzie umiał zrobić przelewu i jestem pewien że to nie jest pojedynczy przypadek , po prostu jak ktoś cię zna to nie będzie mu się chciało klikać i przelewać pieniądze .
    Moim zdaniem jak byś chciał już wprowadzić tą opłatę to powinien być np. pierwszy darmowy miesiąc / ograniczona ilość filmów którą można otworzyć .

    Pozdrawiam i przepraszam że zwracałem się do ciebie na ty lecz tak było mi wygodniej .

  5. A co np z łąkami lucerna ja prowadzę gospodarstwo mleczne 100 procent bezorkowe I myślę nad uprawą pasowa ale malo opłacalne jest zakup agregatu tylko na uprawę zboża I kukurydzy a łąki i lucerna dalej po talerzowce I gruberze

  6. A co Pan myśli żeby siać po głęboszu?
    Np
    głębosz, siew agregatem uprawowo-siewnym z nawozem, zbór, siew poplony ( np rzodkiew z gorczycą ), talerzowka, siew agregatem uprawowo-siewnym z nawozem, zbiór i znowu głębosz? Napewno duzo taniej jak strip a tej ziemi tez sie nie przewraca a jednak jest napowietrzona i rozluźniona zeby było lepsze wsiąkanie. Resztki zostają wymieszane na 5 cm mozna powiedzieć że zostają na powierzchni.
    Wiadomo tez ze trzeba by było odpowiednio dopiero rośliny i plodozmian. Pozdrawiam !! Robi Pan świetna robote 🙂 mam gospodarstwo 3 lata dopiero i ta wiedza z filmów bardzo mi pomaga 🙂

  7. Mam małe gospodarstwo. Od kilku lat przeprowadzam różne doświadczenia w celu zoptymalizowania upraw dostępnym mi sprzętem. Ostatnio zainteresowałem się zastosowaniem pożytecznych mikroorganizmów w uprawach pożniwnych i w trakcie wegetacji roślin.
    1. Miał pan styczność z tego typu rozwiązaniami?
    2. Czy zastosowanie pożytecznych mikroorganizmów w połączeniu z bardzo płytką orką lub uprawą bezorkową (np. talerzowaniem) będzie w przybliżeniu tak efektywne jak uprawa pasowa?

      1. Nie wiem mam na stanie grubera i siewnik z brona wirnikowa może po rzepaku w przyszłym roku spróbuje bez orki zasiać bo po pszenicy pod pszenice to raczej nie da rady . Tak myślę nad talerzówka .

      2. Śmieszy mnie zawsze wzorowanie na zachodzie i mam tu na myśli wiele aspektów życia. Wychodzą jakieś kompleksy, a wiele rzeczy w tym kraju jest na wyższym poziomie np. maszyny do st, technologia stosowana w budownictwie (blahostka jak okna z komorami gdzie dla przeciętnego anglika jest to technologia rodem z NASA)

  8. Witam, mam takie pytanie właśnie przyjechał mi korn kali i czy mogę już stosować na użytki zielone i oziminy? Pokrywa śniegu wynosi niecałe 10cm, województwo podlaskie. Dziękuję za odpowiedź.

    1. Witam .
      Jestem bardzo zadowolony że w końcu można uzyskać prawdziwe informacje na temat stosowania środków do produkcji rolnej bez ściemy oraz wciskania ludziom kwitów

      Pozdrawiam i życzę sukcesów.

  9. Witam. szczerze mówiąc to bym też chciał dowiedzieć się tyle na temat uprawy warzyw co na temat zboża, bo nie ukrywajmy ogrom ludzi uprawia warzywa i to już głębszy temat. , Wiedza Pana Cezarego jest przedstawiona przejrzyście dlatego wiele więcej ludzi by z tego portalu skorzystało

  10. Witam. Może się mylę, ale z tego co wiem i z tego co czytałem w pewnej książce niemieckiej o uprawie pasowej to fosfor a nie potas ma właściwości przyciągające korzeń… Jeśli się mylę to proszę o wyjaśnienie. Pozdrawiam

  11. Bardzo ciekawy temat o tego typu uprawie roślin. Do tej pory nie miałem pojęcia o co z tym wszystkim chodzi i bardzo mnie to ciekawiło. Odcinek prosto, zwięzło i przyjemnie się oglądało. To co robisz ma sens. Pozdrawiam i życzę dużo rozwoju tego portalu dla rolników i rolnictwa.

  12. Witam co myślisz o miernikach pH? Warto kupić takie urządzenie?? Masz do polecenia jakaś firmę?
    Mam jeszcze 2 pytanie jak poradzić sobie z dużą ilością obornika przy uprawie pasowej ? Może talerzòwka ?

  13. Długo oczekiwany odcinek dużo ciekawych informacji . Szukałem informacji bo zastanawiam się nad uproszczeniami w uprawie i w końcu znalazłem czekam na następne odcinki. Pozdrawiam.

  14. Sadze ze bardzo wielu rolnikow liczy na Twoja podpowiedz , w temacie uprawy uproszczonej bez orkowej. Co o niej sadzisz , jak ja najlepiej zrobić, czy w ogóle ma jakiś sens, czy w sytuacji małego gospodarstwa zostać przy plugu?

  15. Tak personalnie sobie myślę, że uprawa bezorkowa mogłaby mieć podobny sens, przecież nawozy odpowiednio wcześnie posiane tez wejdą wgłąb gleby a tym bardziej , gdy już się wytworzy odpowiednia przepuszczalność gleby. Talerzowka płytko ,a zeby gleboko. To by mogło być nie głupie, tyle że więcej przejazdów, co mysli Pan?

  16. super program, oglądam wszystko od dawna i podziwiam za prosty, zrozumiały dla każdego język. 12 złotych za miesiąc nie jest wygórowaną ceną za średnio 4 odcinki wiedzy. Życzę zdrowia , wytrwałości i odporności na sponsorów. ten program jest inny niż wszystkie inne sponsorowane szkolenia. Tak trzymać. pozdrawiam

  17. I’ve been exploring for a little bit for any high-quality articles or
    weblog posts in this sort of house
    . Exploring in Yahoo I at last
    stumbled upon this website. Studying this information So I’m happy to show that I’ve a very good uncanny feeling I
    came upon just what I needed.
    I so much surely will make sure to do not fail
    to remember this web site and give it
    a look on a constant basis.

  18. Dobrze mówisz, a nawet bardzo dobrze mówisz. Tylko 30 lat temu nikt by tego nie słuchał, wszyscy byli zafascynowani orką, bo wchodziły ciągniki dużej mocy i myśleli, że jak poorają głęboko to będzie wszystko bardzo dobrze, po prostu takich wizjonerów wyśmiewano. Ja z sąsiadem uprawialiśmy bezorkowo i pasowo, pasowo siane były buraki z nawozem w poplon u sąsiada około 7 ha a u mnie 2 ha, są nawet sekcje wysiewające z tamtych lat, plony buraków nie były mniejsze, mimo iż były uprawiane w rzędach co 70 cm. Syn sąsiada może wykopie filmy z tamtych lat (ponad 30 lat temu), jeśli jeszcze się zachowały. Najważniejsze z tego wszystkiego to konsekwencja uprawy bezorkowej (lub strip-till), uprawiać bezorkowo 3-4 lata a następnie pług to dosyć, że nic nie osiągniemy a raczej wchodzimy w strefę minusową, takie jest moje zdanie, gdyż mamy część pól uprawianych 1/3 wieku bez pługa. Pozdrawiam

Back to top button