FILMYHEKTAR WIEDZYOSTATNIO DODANE

WAPNOWANIE. WIELU PRÓBUJE – NIEWIELU SKUTKUJE.

ODCINEK #25

Wapno i wapnowanie. Temat legenda. Co jest prawda a co jest ściemą? Które wapno jest lepsze? Gdzie Rolnicy robią błąd w analizowaniu kwasowości gleb, w wyborze wapna i w jego aplikacji? Czy da się w niewielkich pieniądzach uzyskać prawidłowe pH? O tym wszystkim będzie ten odcinek.

#HektarWiedzy – zapraszam do oglądania (w całości 😉)

Dodaj komentarz

12 Komentarze

  1. witam mam takie pytanie po żniwach na ściernie wysialem 3 tony na ha wapna nordkalk standard calc zostało to potalerzowane leżało do jesieni jesienią dałem 1 tone polcalc i od nowa poszła talerzowka i tak leży do wiosny i mam tam dać obornik i kupiłem jeszcze wapniak kornicki i pytanie moje czy dać jeszcze na wierzch po zaoraniu obornika tego kornickiego będzie tam siana kukurydza pH jest poniżej 4 na tej działce i kukurydza ciężko tam rośnie proszę o poradę pozdrawiam

  2. WITAJ, dzierżawa ph 4,2, mam dostęp do taniej kredy kornickiej. Zalecenia ze stacji chemicznej na 4,5t CaO, jak ugryźć temat, nie mam czasu na małe dawki przez kilka lat? Jakie mogą być skutki uboczne dużej dawki kredy w jednym roku?

    1. Oglądam kolejny raz wapnowanie, z filmu wynika że kreda to najszybszy i najbezpieczniejszy sposób na zakwaszone pola.Ponawiam pytanie, jakie dawki mogę bezpiecznie zastosować aby odkwasić możliwie szybko i bezpiecznie.pozdrawiam

  3. Panie Cezary, w filmie mówił pan o metodzie, żeby po żniwach rozsiać 1-2 t wapna tlenkowego a wiosną 300-400 kg kredy granulowanej. Moje pytanie jest takie czy jeżeli wysieje jesienią pszenice ozimą, to wiosną rozsiać kredę pogłownie? Czy to tyczy się do roślin jarych, żeby wiosną przedsiewnie powapnować kredą?

    Pozdrawiam 🙂

Back to top button