Dlaczego odeszliśmy od tego zabiegu mechanicznego? Czy to jest prawda co mówili nasi dziadkowie, że mechaniczne dodrzewianie ma sens? Dlaczego myślę, że wyciągnięcie starych bron to dobry pomysł? Jak nie uszkodzić roślin i zrobić to poprawnie? Pierwszy materiał poświęcony zabiegom mechanicznym w zbożach ozimych.
Hektar Wiedzy – zapraszam
***
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Kopiowanie, powielanie, wykorzystywanie filmu bez zgody autora ZABRONIONE.
Copyright © 2020 Cezary Wincenciak
W kilku odcinkach na portalu sugerował Pan żeby odpowiednio wcześnie rozsiać potas, fosfor, siarke i magnez pod rośliny jare. Śledzę portal od niedawna i bardzo mi się spodobała ta koncepcja, a nigdy tego nie robiłem (w przypadku potasu i fosforu). Działki przeznaczone pod kukurydzę i soję wczesną wiosną włókuję, aby przerwać parowanie. Czy moment przed włókowaniem będzie odpowiedni na rozsianie Polifoski 6? A może zrobić to możliwie jak najwcześniej? Pytanie czy nawóz ten może leżeć na ziemi i czekać na pomieszanie z glebą do momentu włókowania? (pomijam fakt, że jako tako Polifoska 6 nie jest nawozem, który ma odpowiedni stosunek fosforu do potasu, tego też się już dowiedziałem z pańskich odcinków) Nie dojdzie do strat któregokolwiek ze składników tego nawozu?
Lepiej po włókowaniu bo włóką będziesz ściągał nawóz w jedne miejsce . Chyba że teraz rozsiejesz to on się rozpuści do momentu włókowania.
I zostawić nawóz bez mieszania z glebą? Nie narażę się na straty składników?
Nie teraz jest dość wilgotno więc szybko wchłonie się w profil glebowy
Czarku mógłbyś zrobić wykład jak prawidłowo mieszać RSM z fungicydami ?
Już działa na telefonach Apple
test
.
test
test
test
test
Ten sposób to zjednoczenie ,bo w jedności tkwi siła!!!