OSTATNIO DODANE

JAK MOCNO OGRANICZYĆ KOSZTY ZABIEGU T1 
w ZBOŻACH OZIMYCH? | ODCINEK 168

ODCINEK #168

Ten materiał to reakcja na „upadek” cen zboża w Polsce. Ekonomiczne podejście do zabiegu T1. Ile jesteśmy w stanie zejść, aby wyjść na prostą w tej chorej rzeczywistości. Pamiętajcie, że Wy też współtworzycie ten wykład. Czekam na Wasze komentarze.

Hektar Wiedzy – zapraszam

***

WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Kopiowanie, powielanie, wykorzystywanie filmu bez zgody autora ZABRONIONE.
Copyright © 2020 Cezary Wincenciak

Zaloguj się
*
Twój login
Nazwa użytkownika nie może być pusta.
Please enter valid data.
*
Hasło
Hasło nie może pozostać puste.
Please enter valid data.
Wpisz co najmniej 1 znaków.
ZALOGUJ
 

 

Dodaj komentarz

17 Komentarze

 1. Brawo Czarek. Rewelacyjny dzisiaj odcinek. Tylko że te barany w rządzie nie rozumieją ( jak mówisz ) sytuacji. Dzisiaj już nie ma co z nimi polemizować. Trzeba się jednoczyć i na Warszawę bo nie będziemy mieli miejsca w żniwa w magazynach na nasze zboże. Drodzy rolnicy trzeba się organizować i ostro na Warszawę

  1. Ja jestem tego samego zdania co kolega. Jak nie będziemy się jednoczyć to będzie kiepsko. W kupie siła. Kiedy na tą Warszawę jedziemy? Pan Cezary niech poda termin to My wszyscy z Hektar Wiedzy pójdziemy… Mam taką nadzieję że się zjednoczymy.

 2. U mnie w czwartek na jeczmien ozimy poszło takie coś unix 0,4kg plus tern 0,4l plus orius extra 0,6l dałem jeszcze po 8 kg mocznika i siarczanu magnezu i 1.5l plonvit zboże.Zabieg wykonany o godzinie 13 temperatura podczas zabiegu 18 stopni w nocy 10 stopni dawka wody 250 l na hektar o godzinie 18 spadly 2 litry deszczu jeczmien siany w obsadzie 230 roslin 16 września stanowisko po jeczmieniu ozimym widoczne choroby podstawy źdźbła,mączniak i plamistości.

 3. Na przenice po przenicy turbo pak plus 0.4 unixa na 3,4 klasie gleby.Na pszenzyto po kukurydzy na kiszonke i żyto po zycie duet na start w zalecanej dawce klasy gleby od 4 do 6.Siewy zbóż na przełomie września i pazdziernika plantacje dobrze rozkrzewione na n1 dostały 200 kg salmagu 5 marca wczoraj dana 2 dawka żyto 150kg pszenzyto 200kg przenica 270kg salmagu pola w większości po oborniku zasobnosci średnie

 4. Witam ,
  Musze wykonać poprawkę na chwasty w pszenżycie ( mak polny na części pola ) chce to zrobić granstarem .Na razie nie ma warunków na to ( za zimno i wieje ) , wydaje mi się że ta poprawka zbiegnie się z zabiegiem T1 w zbożu . Który zabieg wykonać jako pierwszy T1 czy poprawkę na chwasty ?
  Jaki odstęp czasowy zachować między zabiegami ?
  W zbożach na T1 będę stosował 1L Input 460 + 0,165 L halny + 0,2L modusa
  W rzepaku na T1 0,8L Caramba + 0,7L tebukonazol 250 ec
  Do tych zabiegów dodaje mikro Prolif MAX4 i Procam bor .

 5. Czarku czy uważasz że jest możliwe odbicie cenowe do poziomów z filmu o cenach z grudnia … jeszcze do czasu tegorocznych żniw ?
  Czy raczej już tylko droga cenowa w dół …. pozdrawiam

 6. Witam
  mam duże zapasy prochlorazu i musze go wykorzystać kondycja pszenicy i pszenżyta nie najlepsza po zimie głownie septoriozy wystepują też częste problemy z podsuszkami :
  planuje coś takiego :
  T1 prochloraz 450g + cyprodynil 450 g + cyflufenamid 5g + tebukonazol 150g
  czy ewentualnie :
  T1 prochloraz 1 litr (450g) + cyflufenamid 5g + protiokonazol 180g

  mam jeszcze miedz systemiczną wykorzystać ją jeszcze jak będą warunki ?

  jakbym chciał wykorzystać prochloraz w rzepaku to z czym najlepiej ?

 7. Witam. Jestem producentem truskawek i po sezonie jestem kierownicą ciężarówki. Przywożę chłodną mięso z Francji i Hiszpanii i tych ciężarówek jest setki, i nie sprowadza tego rząd ani obecny ani poprzednie tylko przedsiębiorcy bo im wolno w UE. Teraz z Ukrainy Bruksela kazała otworzyć granice, znieść cło i wszystko idzie w ramach pomocy, ale nie wiem czy rząd to kupuje czy raczej przedsiębiorcy, tak jak z truskawkami wczesmymi z Hiszpanii sprzedają jako polskie – oszuści – a ja nie mogę się wbić, chociaż nie narzekam bo mam swoją marke. Czy nie UE jest temu winne żeby wywalić gospodarczo Polskę bo nasza żywność jest super jakość i zagraża zachodnim państwom. Dziękuję za nie komentowanie tego, może jeszcze jestem za głupi i tak myślę o tym co się dzieje,

 8. Witam wszystkich forumowiczów..
  Planuje wykonać oprysk T1 zakupiłem już oprysk Abrasiso 500 pytanie czy już pryskać czy wstrzymać do 4 kolanka , pszenżyto ozime rdze już widać natomiast na etykiecie jest od 12 stopni aplikacja.co robić jestem świeżo upieczony ,,,rolnik”

Back to top button