OSTATNIO DODANE

Chiny skupują zboże! Zakłócenia dostaw żywności! Czy czeka nas głód?

W Realu 24tv

O tym co się dzieje w sektorze rolniczym i żywnościowym rozmawiałem w telewizji “w realu24”. Zapraszam do oglądania.

Dodaj komentarz

13 Komentarze

  1. Myślę że czasowe zakazy eksportu pojawią się wcześniej niż nam się wydaje, podejrzewam też że my usłyszymy że “nie wolno”, jak już kilka razy było z importem syfu do Polski. Likwidacja hodowli też się czkawką odbije, kilka lat temu słyszałem wypowiedź, zdaje się byłego ministra rolnictwa, z Hiszpanii brzmiącą mniej więcej tak “likwidacja małych stad, to było najgłupsze co zrobiliśmy walcząc z ASF”. A na deser serwują nam zachęcanie do przejścia na pełną ekologie bez zwierząt. Normalnie, co może się nie udać?

    Swoją drogą jestem naprawdę ciekawy co Chińczycy chcą zrobić z tym całym zbożem?

  2. moim zdaniem w ciągu najbliższych może i 3 miesięcy okaże się czy pszenica będzie po 2 tys za tonę czy 4 tys, bo patrząc na sytuację pogodową nie napawa to optymizmem. I wystarczy że za chwilę pojawią się różni “znachorzy” ze swoimi szacunkami zbiorów tegorocznych i dopiero to zrobią panikę na rynkach (obym się mylił).
    pozdrawiam

    1. robiłem badania po zastosowaniu Azotopower i mam ponad 30 N więcej, do ceny saletry jak najbardziej się opłaca, do tego warto dodać, że to polski produkt. Dziś cena saletry to 4600 i więcej czyli 100 kg to 4600 a za 100 zł kupiłem Azotopower, więc warto kupić

  3. Dzień dobry dlaczego wyświetlają się jakieś reklamy wtopione w film. kupiłem dostęp do portalu rolniczego a nie do tego gówna w realu co jest politycznym szitem sponsorowanym przez pewnych ludzi. proszę się ustosunkować. Pan gra w politykę więc wykorzystają pana jak każdego frajera.

  4. Przyjęliście 3 miliony Ukraińców a teraz pier……lisz ze chiny wykupują zboże i czeka nas głód?. to jest 1,5 miliona bochenków chleba dziennie dla uchodźców!!!!. zapominałeś o tym “czarku” to jest chore co mówisz pięknie piszesz się w politykę pis. jesteś chytry na kasę i to strasznie pewnie reral dobrze ci płaci . Abonament miesięczny tez dobrze podniosłem do 30 złotych.

Back to top button